Herná udalosť Strážci vnútorného hradu (2021)

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
204
Strážci vnútorného hradu

Milí hráči,

opäť sa k nám blíži herná udalosť Strážci vnútorného hradu! Poultní banditi prenikli v noci do vašej dediny a plienia rozsiahle pivnice pod hradom! Vyšlite kráľovských strážcov do útrob hradu, aby zastavili banditov a zhabali od nich kradnutý tovar!


Začiatok udalosti: 6. 10. 2020 (14:00)
Koniec udalosti: 20. 10. 2020 (14:00)

(Udalosť bude spustená na všetkých herných svetoch.)

Herná udalosť "Strážci vnútorného hradu" pre vás chystá ďalšiu výzvu. Váš strážca sa dostane do hradných pivníc, rozsiahleho podzemia s množstvom miestností a podlaží, ktoré bude kúsok po kúsku preskúmavať. Vašou úlohou bude dostať sa do čo najhlbšieho podlažia a medzitým bojovať s banditmi o kradnutý tovar. Cestou objavíte niekoľko bonusov, ktoré posilnia vášho strážcu. Získaný kradnutý tovar budete môcť využiť v obchode pre udalosť.

Pivnice pod hradom nemajú konca, takže ich koniec nikdy neobjavíte. Ale žiadny strach! Herná udalosť je urobená tak, aby ste mohli pokúšať svoje šťastie hneď viackrát. Ak váš strážca padne v boji s banditmi, budete môcť začať nový "zostup" do hradných pivníc - aj to je súčasťou udalosti! Získaný kradnutý tovar za každé dokončené podlažie vám zostáva, takže môžete vždy iba získať.


Novinky (2021)

  • Oproti predchádzajúcej verzii získate až trojnásobok odmien z udalosti!
  • Váš strážca sa odteraz uzdravuje o 80 bodov +10 za každé ďalšie podlažie.


Ako na to

Keď začnete nový zostup, zobrazí sa vám mapa podlažia. Na nej budete môcť vyberať, kadiaľ sa váš strážca vyberie. V každom políčku sa môže nachádať jedna z nasledujúcich možností: prázdna miestnosť, nepriateľskí banditi, ošetrenie strážcu, posilnenie útoku strážcu a schody do ďalšieho podlažia. Ak odhalíte nepriateľov, tí zablokujú okolité neodhalené políčka. Vy si však môžete vybrať, či sa im vyhnete, alebo s nimi budete bojovať.

Ak kliknete na odhalené schody, dostanete sa do ďalšieho podlažia. Buďte však opatrní: S každým podlažím sú vaši nepriatelia silnejší!

Váš strážca je na pokraji smrti a bojíte sa, že by neprežil ďalší z bojov? Nebojte sa: Kedykoľvek môžete opustiť zostup a vrátiť sa na povrch. Strážca vám zostane, avšak prídete o všetok získaný kradnutý tovar zo súčasného (posledného) podlažia. Ak by ste prišli o všetkých strážcov, môžete počkať na ďalší deň udalosti, kedy sa k vám pridajú ďalší - alebo môžete využiť prémiové body a najať si ďalších okamžite.

Bojovanie

Na banditov zaútočíte tak, že na nich po odhalení kliknete. Váš strážca vždy zaútočí prvý, ale ak banditi jeho útok prežijú, útok opätujú. Takže ak máte málo zdravia, ale myslíte si, že ďalším útokom banditov porazíte, môžete to risknúť! Každý útok má určité rozmedzie, ktoré sa vám zobrazí v okne udalosti - výsledný útok bude vždy náhodný v rámci daného rozmedzia. Váš strážca má zároveň určitú šancu na vyhnutie sa nepriateľskému útoku. Ak sa strážca útoku vyhne, banditi mu neuštedria žiadne zranenie. Šanca na vyhnutie sa zvýši, ak opustíte zostup, takže s ďalším zostupom budete na tom lepšie. Ale pozor! Ak zostup opustíte znova, bonus na vyhnutie sa nesčíta.

Pozrite si tiež naše video, v ktorom je v krátkosti zhrnutá mechanika udalosti:


(video obsahuje slovenské titulky!)
Rebríčky

V udalosti sa tiež nachádzajú dva rebríčky, vďaka ktorým môžete získať ďalší kradnutý tovar:

  • Denný rebríček: Dokončené podlažia - Umiestnenie za celkový počet dokončených podlaží.
  • Denný rebríček: Najhlbšie podlažie - Umiestnenie za dokončenie čo najhlbšieho podlažia.
Zúčastniť sa môžete tiež úloh pre aktivitu, za ktoré získate rôzne odmeny či herné úspechy.

Dúfame, že sa vás budú Strážci vnútorného hradu baviť :)

Diskutovať o udalosti môžete v tejto téme: Diskusia k udalosti


Váš DK Tím