Barbarské útoky

ReduxTWD

Hosť
Písal sa rok 1287 a v kráľovstve (kmeni) na kontinente 55 sa rozkvitala ekonomika, obchod, remeselníci vytvárali zbrane pre každou chvíľou pribudajúcich vojakov a stavali nové stupne budov. Vodca menom Tothii bol radosťou celý bez seba a tak sa začal zabávať, chodiť na oslavy, proste si užíval radosti každodenného života aj napriek tomu, že spojenectvo s kráľovstvom na kontinente 54 neprebiehalo najlepšie a v dedinách na hranici sa rabovalo erby a občas aj zabíjalo. Bojovníci ho začali ohovárať nie najkrajšie, tak ako aj sedliaci.

Vodca Tothii bol práve na výlete v kráľovstve na kontinente 45, keď jeho kráľovstvu prebrali plne vystavanú dedinu a zabili mu ofenzívnych vojakov, to všetko kvôli tomu lebo sa pochytili obchodníci z K 55 a K 54, lebo obchodník z K 54 nedokázal prijať že prehral v stávke erb Havrana. Keď prišiel Tothii do Raveny, hlavného mesta na jeho kontinente, jeho šľachtici mu oznámili smutnú novinu. Tothii dostal záchvaty hnevu a porozbíjal hlavnú budovu a zničil jej stupeň na 24. Dva dni neskôr, po porade s jeho generálmi a vazalmi sa rozhodol že vyšle šľachtica do hlavného mesta n K 55 - Rekovan so žiadosťou uzavrieť dohodu o neútočení + žiadať 5 erbov z každého typu ako odškodné.Šľachtic sa nevrátil ani o týždeň ale jeden sedliak našiel jeho telo znetvorené, pohodené v lese. Tothiimu to bolo jasné, musel jednať, ale keďže prišiel o jednu dedinu, ktorá bola určená na útok mal iba jednu možnosť - barbarov. Po nekonečnom prehováraní a sľubovaní s nimi uzavrel dohodu, pošle im 20 kusov z každého erbu ak za neho budu bojovať proti vojakom z K 54. Bojovníci z K 55 boli veľmi dobre vycvičení a na koňoch sa učilo jazdiť každé tretie dieťa aj ich technika bola veľmi vyspelá. Pred niekoľkými mesiacmi vedec menom Maroš zostrojil prvý funkčný katapult ako prvý na svete! Doteraz sa to stále nepodarilo nikomu inému na svete a K 55 bol zásobovaný katapultami. Nadišiel ten deň, vojsko z kontinentu 55 stálo nebojácne vedľa prírodou testovaných barbarov. Za nimi boli najmenej tri tisícky katapultov a pred nimi aspoň dve tisícky baranidiel. S bojovým výkrikom vyrazili spoločne dopredu smerom ku bránam Rekovanu. Dve tisícky baranidiel narazili v tej istej sekunde do dverí a okamžite ich rozbili zatiaľ čo katapulty pomaly ale isto ostreľovali mestské budovy. Vyzeralo to na istú výhru ale z ničoho nič spoza nich presvišťali stovky šípov a pozabíjali desiatky vojakov a barbarov, ktorí vystrašení nevedeli čo majú robiť. Kráľovstvu na K 54 prišlo na pomoc kráľovstvo na kontinente 44. V tej chvíli vodca Tothii, ktorý bol s nimi v boji, vydal pokyn na rozdelenie vojska "Barbari vyrabujte Rekovan a pozabíjajte každého kto sa vám postaví do cesty! Moji bojovníci meče a štíty do ruky ideme vyzabíjať tieto svine z kontinentu 44!". Vojsko následne zvolalo "Za Tothiiho!" a vydalo sa s týmto pokrikom do boja. Tisícky mečov narážali na štíty a šípy svišťali vzduchom. Po nekonečných štyroch hodinách bol koniec, barbari vyrabovali Rekovan ale prežila z nich iba polovica a bojovníci z K 55 hoci boli veľmi schopní v boji nakoniec len horko-ťažko porazili bojovníkov z K 44, lebo boli v značnej prevahe.

Tothii nechcel dať barbarom erby a tak začali útočiť na novo obsadené mesto Rekovan ale nedokázali urobiť nič viac ako ubrať 5 stupňov opevnenia a všetci zahynuli v boji. Na konci sveta porazili Tothiiho vojska kráľovstvo na K 45 a dorazilo kráľovstvo na K 44, ktoré sa nestihlo spamätať z tvrdej porážky a Tothii vlastnil celú zbierku erbov aj všetci jeho vazali, 200 erbov každého druhu boli vystavené v jeho hlavnej budove a všetci žili šťastne, až kým erby neožili a nepozabíjali ich. Ďakujem za prečítanie
:slachtic:
Herné meno: ReduxTWD
Herný svet: 37