Diskusia Zmeny v prémiovom trhu

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Vážení hráči,

dnes by sme vás radi informovali o dôležitých zmenách, týkajúcich sa prémiového trhu na svetoch 55 a viac. Ako už určite viete, prémiový trh vám umožňuje vymieňať suroviny za prémiové body a naopak. Táto funkcia vždy slúžila k tomu, aby ste mohli získať nejaké prémiové body zadarmo, ale všimli sme si, že v posledných mesiacoch sa malé, ale významné množstvo hráčov naučilo zneužívať tento spôsob na získanie surovín zdarma pomocou zakázaných skriptov a botov. S tým súviseli vlny automatických registrácií v poslednom čase, ktoré mali vplyv na priebeh svetov a negatívne ovplyvňovali rovnováhu v hernej mene.

Jeden z problémov na nových svetoch boli preto veľké územia plné barbarských a prázdnych dedín, ktoré vznikali, keď sme objavili a zablokovali takéto podvodné účty v hre.

Zakázané skripty tiež vyprázdňovali prémiový trh a pokúšali sa predávať suroviny znova, za vyššiu cenu, čím zostal prémiový trh nepoužiteľný pre normálnych hráčov, pretože tí nemohli kvôli tomu efektívne obchodovať.

Počas rozličných krokov, ako tomuto zabrániť, sme si uvedomili, že jedinou možnosťou, ako problém vyriešiť, je zmeniť fungovanie prémiového trhu. A preto, od sveta 55 a ďalej (toto sa netýka starších svetov), sme urobili zmenu, kvôli ktorej budú všetky prémiové body, získané pomocou prémiového trhu, viazané na účet a teda nebude možné ich preposielať na iné účty. Sme si vedomí toho, že takéto obmedzenie mnohých z vás ovplyvní negatívne (a to je tiež dôvod, prečo sme s týmto blokovaním tak dlho čakali), ale dospeli sme k záveru, že iné kroky nebudú také účinné. Toto je jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby podvodníci, opísaní vyššie, nemohli zneužívať náš systém a neovplyvňovali negatívne vašu hru. Chceli by sme tiež poďakovať všetkým, ktorí nás kontaktovali ohľadom týchto problémov počas uplynulých týždňov, čo dopomohlo k nášmu vyšetrovaniu a riešeniu vzniknutej situácie.

Dúfame, že vyššie uvedeným dôvodom rozumiete a pokiaľ máte nejaké pripomienky, môžete ich písať do tejto témy na fóre.


Ďakujeme!

Tím Divokých kmeňov
 

kurkaaa0

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
0
čo tak spraviť svet bez prémiového trhu? Hned by bol problém z časti vyriešený. + " podvodné účty " resp. multy účty (zabanované ) z ktorích sa stali barbarské dediny , by mali byť vymazané z mapy , alebo by sa na ne nemohlo X dní útočiť.
 
Naposledy upravené :

DeletedUser18325

Hosť
Tak Mato uz len Antimu zrusit zivnost a mate podvodnikov na dk vychytanych :)
 

petsu x datak-svk

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
63
Neviem jak veľmi sa to týka sk verzie ale dajme tomu že týka. V každom prípade my fráza ako jedinou možnosťou ich bolo bloknut príde odveci. Myslím si že sa to dá riešiť kľudne viacerými spospôsobmi či už napríklad obmedzením vymienanim pb či už auto kontrolou transportov pb alebo prekopaním systému pb ktorý by udával pomer hráčom jednotlivo teda nevideli by do vnútra systému (denný kurz)... Možnosti ako to vyriešiť my príde kopa neviem možno v nemčine nepovedali že jedinou možnosťou bolo toto ale ak hej tak ako prepáčte príde my to dosť blbost.

V každom prípade aj tak väčšina hračov toto využívala na podvody takže s toho uhla pohľadu je to fajn, aj keď ... No v niečom to bude teda fajn v niečom zas škoda :/
 
Naposledy upravené :

Paiton

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
25
Ja si myslím že je to dobre. Uvidíme ako to ovplyvní ďalšie svety a tiež ma zaujíma či náhodou neprídu nejaké tikety od živnostníkov, keď si uvedomia, že im biznis skončil. :D

Keď sa to tak vezme neviem o veľa hrách, ktorý mali takto zhovievavo nastavený systém. To, že by šlo prevádzať hernú menu je jedná vec ale to , že ju bolo možné získať zadarmo priam otváralo dvere pár vypočítavým hráčom. Takto bude stále tá možnosť získať PB zadarmo (ale už iba na účely ďalšieho hrania a nie ako prostriedok zárobku). :sermiar:
 

petsu x datak-svk

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
63
Samozrejme s týmto súhlasím a však dosť ma tam zaráža že je napísané že inú možnosť nevideli aj keď sú ...

Uvidíme jak bude vyzerať teraz ten trh a hlavne na začiatku keď bolo kopu účtov len na pb ;)
 

DeletedUser15463

Hosť
ak by nebol pb trh nebol by ziadny problem...za posledne roky Inno pokazilo celu hru okrem zberu tam už fakt nic dobre nieje...bývala to asi najlepsia browserka ale už davno nieje urobili ste s nej biznis ak by mal clovek dost pb tak by dokazal za den vyhrat cely svet...
 

petsu x datak-svk

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
63
Za deň by teoreticky mohol vyhrať jedine za účasti všetkých ľudí ktorý by všetky suroviny dávali do trhu síce aj tak by bol problém s rozdelením sveta na kontintenty ktorý rozdeľuje pb trh :D A zber mi moc dobrý nepríde ale tak ... :/ Čo sa ale týka celkovo hier je ich viac a každá myslí na zárobok teoreticky DK je na tom celkom ešte dobre keďže aj neplatiči sa môžu vyrovnať platicom keď dajú trochu do toho úsilia a času ;) Narozdiel od iných hier kde to nie je možné . Viď. prémiový trh kde nekupujú suroviny od INNO ale od hráčov takže ak by sa celá komunita dohodla nepoužívať trh ...
 

DeletedUser15463

Hosť
napriklad na inej hre funguje ovela lepsie by som povedal tam si kupis 100 goldy a mas to do konca sveta a asi 2x som tam bol v top 10 uplne v pohode... nie jak tu že na 54 sa za tvoj kmen spawnli AKcka a sa ti rozpadol kmen :D tymto stylom prichadza inno iba o hracov kolko nas hra?? 4000? oproti sk1 alebo sk20 to je dost velky rozdiel klesa to o dost...podla mna by malo inno urobit nieco viac pre hracov lebo ak klesa pocet hracov klesa aj ich zisk a oni potom davaju dalsie a dalsie veci za pb co nieje dobre

moj nazor
 

petsu x datak-svk

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
63
Neviem o akú hru ide ale asi dosť záleží podľa toho či je to jazyková verzia či medzinárodná a koľko je tam ľudí atď...

Čo sa týka s54 jedna vec je kto prišiel a druhá že sa rozpadol kmeň :D

Ono to ale funguje naopak čím je menej hráčov tým pridávajú viac platených možnosti a myslím že to dosť napovedá o dôvere v túto hru. INNO tejto hre evidentne neverí žeby znova mohla byť na vrcholu a preto sa uspokojí aj s komunitou čo je . Ťažko k tomuto niečo povedať možno len to že keby vyzbieras peniaze na otvorenie sveta bez pb alebo vyzbieras "podpisy" a bolo by dosť čo by na taký svet išli asi by ho otvorili . Viď.najvacsie jazykové verzie kde otvárajú svety bez pb ... Je to aké je pre INNO je to hlavne biznis zadarmo nič robiť nebudú :) Ja už som pár krát navrhoval riešenie čo by to mohlo vyriešiť (medzinárodný svet) stačí aby sa toho správne chopili ;)
 

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Názov hry bol cenzurovaný, keďže je to online hra nepatriaca pod InnoGames.

Každopádne, je zvláštne, že sa sťažujú niektorí na prémiový trh - na jediný spôsob, ako získať naozaj slušné množstvo prémiových bodov (takmer) zadarmo.
 

petsu x datak-svk

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
63
Nemyslím žeby to bolo moc zvláštne keďže viacerým sa nechce takto zbierať pb ale to myslím že každý musí uznať že je fér. Kto dá do toho snahu a čas nech ma "zadarmo" kto nie nech kúpi. Problém však nastáva v tom že boli hráči čo si spravili s tohto biznis alebo že spravili viac účtov pre pomoc jedného. To je prvá vec teda pb sa nedostávali do "spravnych" rúk čo toto nové blokovanie vlastne viac menej zruší . A však ešte je tu druhá vec že nie je to obmedzené. V každom prípade je to vec ktorá dáva výhodu a však ak niekto už do toho dá cez 20k pb je to dosť vidno a ťažko sa môže vyrovnať niekomu takému hráč bez pb. Toto sa dá riešiť veľmi ťažko aby to vyhovovalo každému preto by bolo fajn aby všetky jazykové verzie mali možnosť ísť aj na svet bez tohto trhu. Ja úprimne som názoru že by mali byť turnaje krajín a daný svet by bol bez pb (resp. Premium pomocník a správca) . Svet by mal náboj bol by veľký a myslím si že aj pre INNO výhodný dokonca by to mohlo nalákať nových hráčov . Keby sa raz za rok takýto svet vytvoril myslím že nikto by nebol proti. Stačilo by vymyslieť ako to spraviť rozdeliť a či by bolo možné diplomacie, a samozrejme upraviť pravidlá aj zmluvné podmienky aby sa na svet dalo pripojiť s viacerých jazykových verzií . Vždy platí kde je snaha je aj riešenie ;) Ja osobne som rád že je prémiový trh a však súhlasím aby boli svety aj bez nich či aby bol s nejakými obmedzeniami :)
 

DeletedUser18325

Hosť
Ako fakt je ze venovanie komunite je na biednej urovni co sa game progresu tyka...
Mozno nie zli napad taky svetik hrat na EN len by to chcelo reklamu... sice 100ka bola bez pb a este su tu high performace no pri nich sa mi nepaci ze nikde nemam staty a uspechy co je motivujuci faktor... a pri 100ke ma stvalo ze tam do velmi kratkeh doby mali hraci vela dedin bez pb v mnohych pripadoch ocividne multaky no pokial viem nic sa s tym nerobilo... zato predpokladam aj fiasko takeho sveta no
 
Hore