Zloženie obrany

Páči sa vám tento návod ?

  • áno

    Hlasy: 20 57,1%
  • nie

    Hlasy: 15 42,9%

  • Celkový počet hlasujúcich
    35
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Obrana

Pre efektívnu obranu je dôležité ,aby ste mali opevnenie na stupeň 20 a samozrejme ,aby bola dedina pod vierou.Obranu stavajte v dedinách kde máte kostol ,alebo ak je tam bonus na 33 % lepšiu produkciu v kasárňach

Typy podľa toho ako rýchlo ju budete chcieť/musieť vystavať (budem to rozdeľovať od stupňa 1. až po 5. čiže čím rýchlejšie vám ju treba vystavať tak tým je menšie číslo):

Rýchlo vybudovaná obrana :

1.Zloženie:
4000:kopijnik:
2000:meciar:
3000:lukostrelec:
2000:tjazda:

2.Zloženie:
6800:kopijnik:
3000:meciar:
4000:lukostrelec:
1200:tjazda:


Tieto dve typy obrany uvedené vyššie sa pomerne rýchlo postavia a preto ich je dobre stavať :
1.Keď je dedina umiestnená na hranici vášho územia s nepriateľom.
2.Keď nemáte veľa obranných jednotiek a tak musíte rýchlo niečo vystavať.

Pomaly vybudovaná obrana (najlepšia) :

3.Zloženie:
5600:kopijnik:
5600:meciar:
5600:lukostrelec:
700:tjazda:

4.Zloženie:
7000:kopijnik:
7000:meciar:
7000:lukostrelec:

5.Zloženie:
5500:kopijnik:
5500:meciar:
10000:lukostrelec:

Tieto tri typy obrany sú pomerne náročné na dobu výstavby ,ale taktiež patria k najlepším obranám a preto ich je dobre stavať ,keď sa dedina nenachádza blízko pri vašom nepriateľov ,alebo sa na ňu často neútočí.

Keď mate dostatok času tak stavajte ten tip obrany ,ktorý sa stáva dlhšie ,lebo je aj lepší ,môžte to vidieť aj na tomto príklade :

[SPOIL]
[/SPOIL]

[SPOIL] [/SPOIL]

Dedina s katapultami : Najúčinejšia obrana ,ale iba s paladinom a predmetom Aletheianine výstražné ohne. Skladá sa z :2625 :katap:
Taký to tip obrany by som odporúčal stavať v dedinách kde mate 33 % bonus rýchlosti produkcie v dielni.

Obrana vystavaná s ťažkej jazdy slúži na rýchlu podporu ,keď už máte dosť veľa dedín je dobre si ju vystavať v zopár dedinách ,skladá sa z 3500:tjazda: .Taký to tip obrany by som odporúčal stavať v dedinách kde mate 33 % bonus rýchlosti produkcie v stajniach a taktiež tam kde máte 100 % bonus v produkcii železa ,lebo tento tip obrany potrebuje na výstavbu veľa železa.


Útok


Útok sa zväčša delí na kategórie podľa toho aký by bol najefektívnejší voči súperovej obrane.

Útok by som odporúčal stavať v každej dedine kde je o 10 % viac obyvateľstva ,pretože útok sa stavia rýchlejšie ako obrana a tak keď ho rýchlejšie staviate je lepšie stavať v takejto dedine útok ako obranu ,lebo pri útoku môžte obranu doplniť podporami z blízkych dedín ,ale útok sa v DK spájať nedá a tak s neho bude dosť silný útok

No prvé a také základné zloženie útoku ,ktorý by bol dostatočne efektívny proti hoci akej obrane súpera sú napríklad tieto zloženia :

Klasické zloženia útoku :

a)6000 :sekernik:
3000 :ljazd:
300 :konluk:
300:baran:

b)7000:sekernik:
2500:ljazd:
400:konluk:
400:baran:

c)6800:sekernik:
2300:ljazd:
600:konluk:
400:baran:

d)5000:sekernik:
3250:ljazd:
300:konluk:
300:baran:

Je dobre keď si do útoku pridáte aj zopár špehov (5-30) a katapultov (20-40) ,lebo keby nemal obranca v dedine špehov ,alebo by mal len veľmi malé množstvo tak mu v prípade vašej prehry v útoku zistíte zvyšné vojsko a katapulty preto ,že môžu obrancovi zničiť nádvorie a to ho na chvíľku obmedzí.

Útoky sú zložené podľa daného počtu jednotiek súpera ,čiže proti súperovým kopiníkom sú najlepší sekerníci ,proti šermiarom a ťažkej jazde je najlepšia ľahká jazda a proti lukostrelcom sú najlepší lukostrelci na koni

Útok na dedinu s veľkým počtom lukostrelcov (cca 50 % počtu obranných jednotiek).Pri útoku na dedinu s veľkým počtom lukostrelcov v obrane je najlepšie použiť veľké množstvo luk. na koni:
Zloženie :
5500:sekernik:
500:ljazd:
2300:konluk:
400:baran:

Tu môžte vidieť ,že útok ,ktorý som vám odporučil stavať na dediny s veľkým počtom lukostrelcov je lepší ako ten klasický :

[SPOIL] [/SPOIL]

[SPOIL] [/SPOIL]

Útok na zapodporovanú dedinu/na dedinu s veľkým počtom jednotiek v obrane (min. cca 50 tis.jednotiek) :
Zloženie :
4500:sekernik:
1750:ljazd:
400:konluk:
1500:baran:

Možno sa vám na prvý pohľad nezdá ,že takíto útok ,ktorý som vám odporučil na zapodporovanú dedinu je lepší ako ten klasický,ale je ,lebo všimnite si ,že pri klasickom útoku ste opevnenie neznížili ani o jeden stupeň a s takýmto útokom ste znížili stupeň o dve čísla a tak po pár takýchto útokov (4-5) znížite opevnenie na veľmi nízky stupeň a to už bude súperova obrana veľmi oslabená ,tu sú príklady:

[SPOIL]
[/SPOIL]
[SPOIL] [/SPOIL]

Cieľom tohto útoku je čo najviac znížiť súperove opevnenie pomocou baranidiel a tak po pár takýchto útokov bude opevnenie na nízkom stupni a potom stačí poslať už len zopár normálnych útokov a to mu už obrana rýchlo padne ,lebo keď je opevnenie na nízkej úrovni obrana je o dosť slabšia ako keď je opevnenie na max. (stupeň 20).Je dobre ak k takému to útoku pridáte aj paladina s predmetom "Karolov cep" ,lebo ten zvýši silu baranidiel až o 100 % ,čiže o 2-násobok


Špehovacia dedina:
Zloženie :
10500 špehov

Je dobre si vystavať zopár takýchto dedín ,lebo keď ich mate naplno vystavané je dosť malá pravdepodobnosť ,že súperovu dedinu nevyšpehujete ,lebo špehovia sa pohybujú dosť rýchlo a aby ste danú dedinu nevyšpehovali tak na to obranca potrebuje iba špehov a to 2-násobné množstvo v tomto prípade 21000.

Fake útok:Používa sa na oklamanie súpera ,aby si myslel ,že je to "ostrý útok"(pravý útok s čo najväčším počtom jednotiek, zväčša full)).Využíva sa na to ,aby do danej dediny obranca presunul obranné jednotky a tak jeho ostatné dediny budú oslabené voči "ostrým" útokom. Fake útok sa skladá s čo najmenšieho počtu jednotiek (minimálne množstvo je 100).Do tohto útoku dajte aj zopár baranidiel ,aby tento útok vyzeral naozaj ako "ostrý útok ".

Zloženie obrany a útoku som narátal tak ,že v dedine berú 21000 miesta v sedliackom dvore.

Chcem ešte dodať ,že obranu a útok v jednej dedine nikdy nevystavujte. S útokom sa nikdy nebránte a s obranou nikdy neútočte.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
(super 1 ) chcel by som sa opítať že keby som miesto sekerníkov (6000) postavil radšej viac lahkej jazdy či by sa mi to neoplatilo viac....
 

DeletedUser

Hosť
(super 1 ) chcel by som sa opítať že keby som miesto sekerníkov (6000) postavil radšej viac lahkej jazdy či by sa mi to neoplatilo viac....

to záleží na súperovom zložení obrany čiže ako som tam písal sekerníci sú dobrý proti kopiníkom a zase ľahká jazda proti TJ a šermiarom ,čiže to záleží ako tvoji súperi priemerne stavajú armádu ,keď stavajú veľa TJ a šermiarov tak zvyš počet ľahkej jazdy ... inač dakujem :)
 

DeletedUser

Hosť
ja som sa teraz hral so simulátorom a ani jedna útočna dedina by neprebila obranu 7000 kopijník šermiar lukostrelec :)) no okrem lahkej...
 

DeletedUser

Hosť
ja som sa teraz hral so simulátorom a ani jedna útočna dedina by neprebila obranu 7000 kopijník šermiar lukostrelec :)) no okrem lahkej...

ako okrem ľahkej ? :) táto obrana je dosť silná ,hoci je náročná na čas výstavby ,ale myslím ,že ju nedokáže 1 full útok preraziť
 

DeletedUser

Hosť
ved sa pozri dal som si 4500 lahkej vs 7000 šermiarov..... a výťaz obranca :D
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
inak som to myslel takto


winnero.jpg
 

DeletedUser

Hosť
inak som to myslel takto


winnero.jpg

Obrancovia nemajú opevnenie tak preto také straty v obrane , a inač voči tejto obrane je dosť efektívny tento tip útoku ,ktorý som uviedol v návode : 6000:sekernik:
3000:ljazd:
300:konluk:
300:baran:
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser7783

Hosť
tak ja si myslím že ako sa bránit netreba až takto rozpisovať proste základom je aspon 5000:kopijnik: a 5000:meciar: pre hlavnú dedinu lukostrelci:lukostrelec: maju dobry efekt ale su drahy preto ja ich odporucam tvorit az ked je viacej dedín, taktiez sa hodí taktika obrannej a utocnej dediny resp. obranná len obranne jednotky utocna len utocne jednotky, no je to na každom dalej neodporucam taktiku v každej dedine "niečo čiže že v každej dedine tvoríte 1 tip vojska, je to hovadina, celá vojenská štruktúra by sa mala točiť okolo :meciar::kopijnik::lukostrelec::speh::ljazd::baran: katapulty su zbytočnost pretože načo si budem ničit budovy ked ho cem dobyt nie?? preto preferujem len barany, Lukostrelci na koni maju sice vyuzitie proti luk. na hradbach ale treba na nich vise populacie a proti l.j. menší efekt, T. jazda to najlepšiw čo môže byt lenže nepoužívam z dôvodu ceny a obyvatelstva, raz som s nimi bránil a vobec to nebola žiadna sláva sekerníkov nepoužívam kôli dlžke cestovania, a ešte ku katapultom jedine kde maju využite je obrana a to pri aletheninych ohnoch, sice trochu dlhsie ale bo aby ste vedeli aky mam nazor ja!
 

DeletedUser

Hosť
"lukostrelci-maju dobry efekt ale su drahy preto ja ich odporucam tvorit az ked je viacej dedín" viacej dedín myslíš koľko keď myslíš cca do 50 tis. bodov tak - no stavať by sa mali aj na začiatku ,ale v menšom počte ,lebo sú hlavne náročný na čas a hráč čo plieni dediny má dostatok surovín.

"dalej neodporucam taktiku v každej dedine "niečo čiže že v každej dedine tvoríte 1 tip vojska, je to hovadina, celá vojenská štruktúra by sa mala točiť okolo :meciar::kopijnik::lukostrelec::speh::ljazd::baran: katapulty su zbytočnost pretože načo si budem ničit budovy ked ho cem dobyt nie?? preto preferujem len barany, Lukostrelci na koni maju sice vyuzitie proti luk. na hradbach ale treba na nich vise populacie a proti l.j. menší efekt, T. jazda to najlepšiw čo môže byt lenže nepoužívam z dôvodu ceny a obyvatelstva, raz som s nimi bránil a vobec to nebola žiadna sláva sekerníkov nepoužívam kôli dlžke cestovania, a ešte ku katapultom jedine kde maju využite je obrana a to pri aletheninych ohnoch, sice trochu dlhsie ale bo aby ste vedeli aky mam nazor ja![/QUOTE]" - No nechce sa mi tu do podrobná vypisovať čo ,ale každá jednotka je na niečo dobrá/má svoje výhody a tak by sa mali istotne stavať všetky typy jednotiek
.... No je to veľmi stručne ,ale nemám toľko času ,aby som to tu rozpisoval
 

DeletedUser

Hosť
Napríklad neviem načo budem stavať Ťažku jazdu?? Ťažká jazda zaberie 6 miest v sedliackom dvore. Za 6 miest teda získam z Ťažkej jazdy tieto obranné statusy: 200 80 180. Za tých 6 miest sa dajú taktiež postaviť 2 kopijníci, 2 šermiari a 2 lukostrelci. Keď sčítam obranu z tých šesť miest, ma to takúto hodnotu: 230 200 130. O tom čo je výhodnějšie si myslím.Tak ja by som Tažkú jazdu nestaval.
 

DeletedUser

Hosť
Napríklad neviem načo budem stavať Ťažku jazdu?? Ťažká jazda zaberie 6 miest v sedliackom dvore. Za 6 miest teda získam z Ťažkej jazdy tieto obranné statusy: 200 80 180. Za tých 6 miest sa dajú taktiež postaviť 2 kopijníci, 2 šermiari a 2 lukostrelci. Keď sčítam obranu z tých šesť miest, ma to takúto hodnotu: 230 200 130. O tom čo je výhodnějšie si myslím.Tak ja by som Tažkú jazdu nestaval.

Ale nevieš pozorne čítaj ,ach jaj , veď ťažkú jazdu staviaš s pechotou vtedy keď potrebuješ obranu vystavať rýchlo ,veď aj ja som tam písal ,že keď mate dosť času na výstavbu tak stavajte iba pechotu ,tak si to prečítaj.
 

DeletedUser

Hosť
Ale nevieš pozorne čítaj ,ach jaj , veď ťažkú jazdu staviaš s pechotou vtedy keď potrebuješ obranu vystavať rýchlo ,veď aj ja som tam písal ,že keď mate dosť času na výstavbu tak stavajte iba pechotu ,tak si to prečítaj.

Ja som si to prečital ale sa to neoplati stavať......mne je to jedno ja to aj tak nikdy nevystavam tu rýchlo vybudovanú obranu
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Ja som si to prečital ale sa to neoplati stavať......mne je to jedno ja to aj tak nikdy nevystavam tu rýchlo vybudovanú obranu

No predpokladám ,že veľa skúsenosti nemáš. Práve ,že ty hráči na ktorých idú často útoky tak obranu stavajú len pechota + ťažká jazda.
 

DeletedUser

Hosť
To som nepovedal ja som povedal že ja tažku jazdu to nebudem stavať a kto chce nech si to postavi ale ja si budem stavať obranu podľa seba

"Napríklad neviem načo budem stavať Ťažku jazdu?? Ťažká jazda zaberie 6 miest v sedliackom dvore. Za 6 miest teda získam z Ťažkej jazdy tieto obranné statusy: 200 80 180. Za tých 6 miest sa dajú taktiež postaviť 2 kopijníci, 2 šermiari a 2 lukostrelci. Keď sčítam obranu z tých šesť miest, ma to takúto hodnotu: 230 200 130. O tom čo je výhodnějšie si myslím.Tak ja by som Tažkú jazdu nestaval." - Toto bol tvoj príspevok a od toho možno odvodiť ,že ti neodporúčaš stavať TJ v obrane
 

DeletedUser

Hosť
Proste neviem načo my budu v obrane špehovia ( myslím ked mám viac ddedín 10-30) stači my vystavať jednu full obranu a mám to načo tam budem pchať špehov
 

DeletedUser

Hosť
V kazdy obrane je zbytecnost delat spehy.. Ale je fakt, ze v par vesnicich je mam :)

Nestavis sekery? Ty asi nemas moc vyhranych boju :)

Jinak, peknej navod ;)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore