Diskusia Zber surovín

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Oznámenie: https://forum.divoke-kmene.sk/index.php?threads/novinka-zber-surovín.10857/

Milí hráči,

tu môžete diskutovať o novej hernej funkcii: Zber surovín :)

Píšte sem svoje postrehy, názory, pripomienky a podobne, posielame ich tvorcom hry :)

Scavenging_small.jpg
 
Naposledy upravené :

petsu x datak-svk

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
63
Absolútna blbosť snáď prvý a posledný svet s touto blbosťou ! Takže poďme si to ozrejmiť : 1. Samozrejme hráči sa na začiatku sťažujú že barbarky sú prázdne a aj keby neboli tak niekto ich podporuje takže treba vymyslieť iný spôsob získavania surovín či ? Samozrejme toto je strašná výhoda pre aktívnych hráčov ale je to absolútna blbosť bez logiky.
2. Nič to do hry neprinesie jedine čo treba uznať môžte si za pb zvýšiť množstvo ktoré vojaci unesú teda rozumejme ak si zaplatíš vojaci donesú viac.
3. A samozrejme s kade sa tie suroviny berú ? To už račej ste mohli vymyslieť že vojaci pôjdu pomôcť dolovať,kopať či rúbať drevo nie ?

Na nešťastie toto musím úplne skritizovať keďže je to blbosť jediná tzv výhoda je že aktívnejší nafarmia viac čo je logické no týmto úplne sprostým spôsobom nie! Odkaz tvorcom hry : Nerobte sprostosti ale račej upravte systém učňov, úlohy a kmeňovú úroveň nie je to zle ale mohlo by to byť ďaleko lepšie. A prosím netlačte všade tu vežu a toho paladina by ste fakt mohli striedať aj keď proti tomu novému nie som až tak proti no aj starý mal svoje čaro. Toť vše snáď bol môj príspevok na úžitok.
 

ChoseXD

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
2
Som zvedavý na ten Zber surovín, možno to bude užitočné, menej hráčov bude farmiť barbarky.:rolleyes:
 

DeletedUser10993

Hosť
Vojaci by mali zbierať o dosť menej surovín. Na začiatku sveta 48 sa zbieranie oplatilo mnohonásobne viac ako farmenie.

Odomknutie Šikovných zberačov stálo málo surovín a vždy doniesli 50% nosnosti. Keď farmín po 3 ľahké jazdy tak mi donesú od 0-20%. Tým pádom už ani nie je potrebné farmiť čo je základ tejto hry. Málo aktívni hráči dostávajú zo zbieranie niekedy ešte viac surovín ako ja vyfarmím...
 

DeletedUser10993

Hosť
Ide o to, že stále odstraňujete možnosti, ako môže hráč prejaviť svoj skill. Každým jedným updatom je hra zľahčená pre nových hráčov a obráncov. Postupne sa z hry odstraňujú mechaniky na ktorých bola postavená.

Napríklad keď sa pridala strážna veža tak fake útoky strácajú zmysel (základ hry v pokročilých svetoch)
Pomer na trhovisku musí byť 1:1 (ja som dokázal zarábať v prvých mesiacoch na trhovisku tým že som tam točil ponuky)
vlak so 100ms medzi útokmi chytí už hocikto.
Zber surovín (pre hráča je NEVÝHODNÉ v prvých týždňoch sveta farmiť)
atď...


Všetci vieme že táto hra pomaly zomiera (vidíme to aj na aktivite na fóre), ale takto sa odvďačiť hráčom čo ju podporovali od začiatkov?


PS: od DK som mal dlhý čas prestávku tak neviem kedy boli jednotlivé veci pridané do hry.
 

petsu x datak-svk

Herná podpora
Člen tímu
Herná podpora
Reakčné skóre
63
Plný súhlas s uvedenými vecami. Táto hra s novinkami stráca čaro a uľahčuje sa nesprávnym spôsobom. Samozrejme problém je aj v tom že čím ďalej sa menej a menej vyhrávajú svety bojom a tieto veci tomu len napomáhajú :/
 

DeletedUser10993

Hosť
Nevedel som že to ideš posúvať ďalej. V tom prípade by som ešte uviedol príklad na číslach, podľa ktorého vidno, že menej aktívni hráči získajú zo zberu viac surovín.

pri tréningu paladina je správne urobené, že z tej najkratšej možnosti dostane paladin najviac skúseností v pomere s časom ktorý strávi trénovaním.

Je veľká chyba že pri zbere surovín je to naopak. Čím na dlhšie pošleš jednotky zbierať suroviny, tým viac surovín v pomere s časom ktorý zbierali donesú.

Príklad:
5 LK donesie 200 surovín a trvá to 38:21
10 LK donesie 400 surovín a trvá to 45:35

Takže keď zdvojnásobíš počet jednotiek, ktoré pošleš zbierať, suroviny ktoré donesú sa tiež zdvojnásobia, ale čas stúpne len o pár percent.

Toto je veľké znevýhodnenie aktívnych hráčov. Teraz je pre mňa výhodnejšie poslať jednotky na 2 dni zbierať suroviny, oproti tomuaby som ich posielal napríklad po 2 hodinách.
 
Hore