Veľké obliehanie - Nové víťazné podmienky

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
193


Milí hráči,

dnes to konečne prišlo a my vám predstavujeme nový spôsob konca sveta: Veľké obliehanie


Tentokrát vám chceme ponúknuť niečo nové na oslavu nášho 15. výročia, bez toho, aby sme menili hru, ktorú máte radi. Vytvorili sme preto ako výzvu nové víťazné podmienky.

V tomto prípade bude vašou úlohou bojovať spolu s kmeňom o kontrolu obrovského mesta. Ak chcete vyhrať, musíte byť šikovní a mať dobrú stratégiu. Obrníte mesto so všetkými jednotkami, ktoré máte? Zaberiete iba strategické miesta a budete sa sústrediť na tie? Alebo obsadíte dediny nepriateľov, aby sa ich jednotky na podpore roztratili? Rozhodnutie je iba na vás!Mesto a jeho oblasti


Vo svete s Veľkým obliehaním nájdete v strede mapy obrovské mesto. Veľkosť mesta sa môže na jednotlivých svetoch líšiť, ale každé sa skladá z určitého počtu oblastí. Tieto oblasti (štvrte) funguje rovnako, ako bežné dediny, ale nemôžu byť premenované, majú vždy oddanosť 1 a všetky príkazy do nich trvajú rovnako dlho. Toto platí aj pre príkazy medzi oblasťami navzájom.

Oblasti mesta majú všetky zníženú efektívnosť obrany (obranný malus), takže bude náročné ubrániť ich. Hodnota zníženej obrany sa líši medzi jednotlivými oblasťami, pričom najviac znevýhodnené oblasti vám poskytnú najväčší počet bodov vplyvu, ktoré budete potrebovať pre víťazstvo vo svete.
Mesto a jeho štvrte

Kmeň získa body vplyvu za každú vlastnenú oblasť mesta, v závislosti od toho, do akej štvrte táto patrí. Hoci sa mesto môže skladať z rôzneho počtu oblastí, vždy bude mať iba štyri štvrte. Oblasti v každej štvrti odmenia kmeň bodmi vplyvu v odlišný čas každý deň. To znamená, že o 10:00 vás odmení Námestie, o 14:00 vás odmení Obchodná štvrť, o 18:00 vás odmení Remeselná štvrť a o 22:00 vás odmenia oblasti patriace pod Prístav (v Divokých kmeňoch stále nemáme žiadne lode!).

Ak chcete body vplyvu, tieto vám budú pridelené vždy v stanovený čas. Držanie oblastí v čase odmeňovania je jediný spôsob, ako získať body vplyvu. Dajte si preto pozor, aby ste ovládali jednotlivé oblasti v okamihu, keď sa odpočet vynuluje a začne sa nové kolo. Budete potrebovať pevnú obranu, prípadne dobre načasované útoky.

V okamihu, keď niektorý kmeň získa 40 % požadovaných bodov vplyvu, cena zlatých mincí sa automaticky pre všetkých zníži o 10 %. Za každých ďalších 10 % bodov vplyvu sa zníži cena mincí o 10 %. To znamená, že keď prvý kmeň získa 90 % požadovaných bodov vplyvu pre výhru vo svete, cena zlatých mincí bude iba 40 % z ich pôvodnej hodnoty.
Do boja a naspäť ni krok!

Dúfame, že sa vám nový spôsob konca sveta bude páčiť. Náročný nie je, náročné však bude bránenie oblastí! Postarajte sa o to, aby ste mali vždy po ruke záložný plán. Nepriatelia ich budú mať tiež...

No a takisto sa s nami podeľte o vaše postrehy či názory! Radi si ich prečítame, pravidelne ich tiež posielame tvorcom hry, aby Divoké kmene urobili ešte lepšími. Vopred ďakujeme za vašu spoluprácu: > Diskusná téma k Veľkému obliehaniu.


S priateľským pozdravom,
váš DK Tím :sekernik:
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.