Zodpovedané Správca účtu - nastavenie zásob

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Ahojte,

chcel by som sa spýtať aké hodnoty nastaviť.

Mám dediny, ktoré sú dostavané a skupinu dedín, ktoré sú nedostavané.
Problém mám v tom, že v dedinách, kde by som potreboval postaviť surovinovo-náročnejšie stavby (napr. sedliacky dvor na 30) mám stále nedostatok surovín - kým v ostatných sa mi kopia suroviny.

Nastavil som si aj prioritu skupiny, aby nedostavané dediny mali prednostne dostávať suroviny. Ostatné som nastavil nízku prioritu. Nepomohlo to. V iných dedinách mám pritom pomerne plné sklady.

Predpokladám že je treba nejak nastaviť nedostatky a prebytky.
Skúsil som nastaviť nedostatky aj prebytky na 90 % ale ani to nepomohlo. Sklady, kde by som potreboval stavať spomínané - surovinovo náročné stavby sú stále skoro prázdne.

2. Podotázka: vo všetkých dedinách či sú prázdne alebo plné mám v okienku Správcu účtu, že "Plánované dodávky surovín: Von: 0 Dnu: 0".
Čo to znamená?

3. Podotázka: Rezervy: "Dediny, ktoré patria do týchto skupín, nebudú nikdy posielať suroviny."
Keby som si zadal nejakú skupinu (napríklad nedostavaných dedín) tak z tých dedín nebudú posielané suroviny. Ale - budú suroviny dostávať?
Možno tam sa skrýva riešenie?

Poradíte mi?

Ďakujem.

P.S.: Preposielanie surovín z preplených skladov funguje, "nepretekajú" a dostávam aj výpisy o veľkom množstve presunov surovín. Takže nie je problém s funkčnosťou ale s nastavením.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser15720

Hosť
Možno máš v nich malú produkciu a veľkú spotrebu - staváš v nich pravidelne veľa vojska alebo razíš veľa mincí a nemajú také zásobovanie, aby tam boli ešte veľké prebytky. Skús si to zaradiť medzi tie rezervy, poposielať ešte nejaké extra dodávky surovín, farmiť čo najviac, ak sa dá a nemal by byť problém so surovinami o:)
 

DeletedUser

Hosť

Ďakujem za odpoveď ale prepáč, myslím že si si nepozorne prečítal môj príspevok.
Nepýtal som sa prečo sa mi míňa v niektorých dedinách viac surovín, ani že či mám získavať suroviny farmením. Farmenie považujem za základ úspechu (najmä v začiatku hry). Uvedený problém nehovorí o tom ako získať viac surovín - ale ako zabezpečiť ich automatické presúvanie tam - kde ich treba najviac (napr. spomínané stavby ale aj verbovanie či razenie). Pýtal som sa ako dostať prebytky v niektorých dedinách POMOCOU SPRÁVCU ÚČTU do (skupiny) dedín, ktoré len staviam alebo kam ich potrebujem vo zvýšenej miere preposlať. :)
Skúšal som rôzne kombinácie aj nastaviť skupine dedín prioritu a ostatným dať nízku, nefunguje mi to. Dokonca ani preposielanie preplnených dedín nie je 100% a stane sa že občas v niekoľkých dedinách sklady vykypia.
Ďakujem.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore