Runové vojny

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
209

Po celé storočia bola legenda zabudnutá. Pochovaná pod hromadou prachu a ťažkých kníh. Len starý ľud sa k nej občas vracal počas svojho rozprávania pri ohni, aby si ohrial srdcia počas chladných zimných nocí. Príbeh o skúške, neposlušnosti a zrade; rozprávanie o miestach s obrovskou mocou. A v centre legendy: magické runové kamene, vytesané počas dávnych dôb. Kamene schopné ničiť; moc obrovská avšak zradná. Runové kamene boli považované za príliš nebezpečné pre ruky smrteľníkov, to preto boli ich tvorcami ukryté - a mali byť objavené iba v dobách najväčších konfliktov a bojov, v dobách najväčšej núdze. Mal ich nájsť a zmocniť sa ich iba ten najmocnejší vládca; a ukončiť svár, ohrozujúci kráľovstvá a zabraňujúce vytúženému mieru...

Runestone_header.png

Vážení bojovníci,

dnes by sme vám chceli predstaviť novú podmienku pre výhru vo svete, ktorú sme nazvali "Runové vojny".
V podstate sa jedná o dobytie určitých miest na mape a udržanie si nadvlády nad nimi po určitý čas.

Samotné svety sa podobajú na tie, na ktoré ste už zvyknutí a poznáte ich, takže môžete naďalej využívať osvedčené stratégie.
Ako sme však uviedli vyššie, všetko to bude mať jeden zaujímavý háčik!

Po určitom čase sa na mape zjavia tajomné runové dediny a vašou úlohou bude dobyť ich. Ich ovládnutie povedie k víťazstvu vo svete.
Nie je to však také jednoduché, ako to môže vyznievať! Musíte predovšetkým prekonať niekoľko náročných výziev.

Prvou výzvou bude porazenie obranných vojsk, ktoré strážia runové dediny; prastarý kult, prisahajúci chrániť tajomstvá rún!
Druhou výzvou bude ubránenie dobytých dedín. Runy oslabujú jednotky v runovej dedine, takže ich bránenie bude o to namáhavejšie.
Treťou výzvou bude udržanie si dostatočného počtu dedín! Nestačí dobyť jednu runovú dedinu, ale 60 % z nich na každom kontinente!

Kmeň, ktorý prekoná tieto výzvy a udrží si 60 % runových dedín na všetkých kontinentoch počas 14 dní, získa ich moc a ovládne svet!​


Aby ste mali lepšiu predstavu o tom, ako bude takýto svet fungovať, nižšie o ňom nájdete viac informácií.
Hra s Runovými vojnami sa všeobecne delí na tri hlavné obdobia.

Prípravné obdobie
Začiatky hry budú také, na aké ste v Divokých kmeňoc už zvyknutí. Vybudujete svoju dedinu, naverbujete mocnú armádu, porazíte svojho nepriateľa a zaberiete ďalšie dediny. Následne sa však objavia runové dediny!

Dobyvačné obdobie
Po zjavení sa runových dedín sa stratégia zmení. Hlavným cieľom každého kmeňa bude dobyť runové dediny na všetkých kontinentoch. Predvídaví vodcovia toto určite vezmú do úvahy už na začiatku a prispôsobia podľa toho svoju stratégiu počas prípravného obdobia. Menšie kmene budú mať tiež nové možnosti, ako napríklad zaútočenie v správny čas a ukradnutie cenných runových dedín z väčších kmeňov.

V prvej časti dobyvačného obdobia musíte najskôr poraziť obranné jednotky runových dedín a následne ich dobyť. Potom sa pozornosť presunie na ich následnú obranu pred inými hráčmi a kmeňmi. Keďže sú runové dediny oslabené (-50% obranná sila), bude náročnejšie udržať si ich a ubrániť ich pred nepriateľom. Preto bude nutné mať prehľad o pohybe nepriateľských jednotiek a efektívne presúvať obrannú armádu medzi jednotlivými dedinami. Iba tým najlepším sa podarí dobyť a udržať si požadovaný počet runových dedín na jednotlivých kontinentoch.

Vládnuce obdobie
Keď sa kmeňu podarí dobyť všetky potrebné runové dediny, spustí sa posledný odpočet - po jeho skončení kmeň zvíťazí! V tomto období si musí dominujúci kmeň vybrať, či bude svoju pozornosť zameriavať na ochranu ovládnutých runových dedín, alebo riskovať a pokúsiť sa dobyť aj tie zvyčné. Nesmie však pritom zabúdať, že aj ďalšie kmene majú svoje stratégie a môžu sa pokúsiť zvrátiť situáciu - napríklad dobytím kľúčových runových dedín vládnuceho kmeňa. Ale sú tu aj ďalšie stratégie, napríklad útočenie na verbovacie centrá nepriateľa a pokus o zamedzenie podporovania runových dedín čerstvými jednotkami. Rozhodnutie je iba na vás!


Pridanie sa do Runových vojen je jednoduché!
Svet 46 bude otvorený 27.7. o 12:00 hodine, pričom pred-registrácia je už otvorená! Pridajte sa!

Tešíme sa na vás a určite nám napíšte postrehy z nového sveta do tejto témy: DISKUSNÁ TÉMA

Prajeme vám veľa šťastia a zdaru!:sekernik: Váš Tím Divokých kmeňov :sekernik:
 
Naposledy upravené :

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
209

Milí hráči,

od 25.10. máte možnosť bojovať o runové dediny!

Runavdedine.png


Prajeme vám veľa úspechov, zabavte sa :)

Váš DK Tím​
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore