Puldo216

  • Zakladateľ témy DeletedUser18118
  • Vytvorené

DeletedUser18118

Hosť
Bolo to vdávnych časoch keď Eúropu plienili germáni Britániu dobíjali Vikingovia a epeninský polostrov ovládal silný štát Roma ,ktorý bojovali o úrodné polia severnéj Afriky proti Peržanom.

Nad Eúropou boli silné búrki a bojovala z hľadomorom nikdo nevedel či sa dožije zajtrajška.

Veštica prrdpovedala že sa narodí záchranca ľudu ale z hrozným nešťastím

Milánus sa narodil s čistéj láski Evi a Petronusa.Milanus od malyčka bol učený a vychovávaný v duchi Sili a česti.Milanusa poslal otec na tvrdý spartský výcvik.Aby s chlapca vyrástol muž.Tvrdo zocelený muž sa vrátil po piatich rokoch výcviku .Jeho otec bol rozhodnutý že jeho sila nemá byť u nich doma ale by mal ísť bojovať za svoj ľud.Tak sa aj stalo Milánus bol poslaný ďaleko na sever kde vikingovia a Germáni a Slovánia uctievali pohanských bohov.Neúrodná pôda daždivé jari horúce letá a chladné zimy ničili život tišickam ľuďom.Milánus prišiel do mesta pri rieke Volga a pýtal sa :Ľudia ľudia či vás trápi rád pomôžem ak my vy poviete čo vás trápi.
Jeden žobrák odpovedá pohánská bohyňa Moréna žije na neďaľekom kopci plieni zabíja a náš ľud a kradne nám aj to málo čo máme nádej...
Milánus hovorí : Ja syn Evi a Petronusa prisahám buď budem oslavovaný alebo zhyniem rukov bohy e...
Milánus sa pobral za bohyňou a tá mu hovorí odýjď alebi zomrieš... Ja nezomriem v tom sa Moréna začala hlasni smuať tak ako chceš.
Dám ti úlohu ak ju splníš tam ma zničíš.
Pivedz my výsledok príkladu môj otec má brata ten brat má dvoch synou kažfý syn má dcéru a a syná ,koľko mám neterí a synovcou
Milánus odpovedá zlo nemá syna vytiahil meč a pod natlákom že ju zabije ju zviazal a prišiel do mesta pri volge a idpovedá ľud tu je zlo ,ktoré vás trápilo povedzte čo sním mám spraviť ľud odpoveďa utopiť utopiť
Nech sa tak stane Milánus hodil Morénu do rieky a tá s posledne slova hovorí ja sa vrátim každý rok na 3 mesiace a budem vám ničiť život.

Milánus sa vrátil do Roma a žil šťastne až do smrti
 
Hore