Herná udalosť Potulný obchodník (2021)

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
204

Milí hráči,
potulný obchodník Midas je naspäť a znova potrebuje vašu pomoc!
Vašou prácou bude chrániť ho počas ciest a postarať sa o to, aby dosiahol svoj cieľ.

Začiatok udalosti: 9. 9. 2021 (14:00)
Koniec udalosti: 13. 9. 2021 (14:00)

(Udalosť nebude spustená na najnovšom svete 71.)


(video obsahuje slovenské titulky)​
Boj s lúpežníkmi

Počas hernej udalosti bude vašou úlohou ochrániť obchodníka Midasa a využívať svoju skupinu žoldnierov na boj s lúpežníkmi. Každá jednotka má odlišné silné a slabé stránky.

Banditi, ktorých stretnete, sú vybraní náhodne zo skupiny jednotiek s odlišnými útočnými a obrannými hodnotami. V každej potýčke bude vašou úlohou používať vašich mužov múdro, aby ste zvíťazili.


Bitka sa odohráva na kolá. Na spodnej stránke obrazovky s bojom uvidíte, ktorá jednotka kedy útočí. Počas útoku znižuje každá jednotka obrannú hodnotu protivníka o náhodne vybranú hodnotu v rámci jej vlastnej sily. Keď je obranná hodnota znížená na nulu, daná jednotka je porazená. Porazená je však iba pre tú danú bitku - v ďalšej ju budete mať znova k dispozícii. Na spodnej časti stránky sa nachádza poradovník s informáciami, ktoré jednotky kedy útočia. Aktívna jednotka je zvýraznená väčším obrázkom. Na protivníka zaútočíte jednoducho tak, že naňho kliknete. Následne sa zobrazí šípka spolu s číslom, o ktoré bola znížená protivníkova obrana. Animácie môžete aj urýchliť a ušetriť si tak čas. Možnosť urýchlenia bitky sa nachádza na úplnom spodku stránky s udalosťou.

Ak by sa vám náhodou zdalo, že bitku nemáte šancu vyhrať, môžete využiť tlačítko "Utiecť!", ktoré nájdete na stránke s bitkou. Toto vám umožní okamžite ukončiť bitku. Znamená to ale i to, že bitka bude počítaná ako prehraná, vrátane všetkých negatívnych efektov.

Úspešnou výhrou nad lúpežníkmi postúpi vaša karavána vpred a vaši žoldnieri získajú za boj skúsenosti, vďaka čomu sa môžu stať silnejšími. Zvýšia sa ich útočné a obranné hodnoty, ale tiež to znamená, že ďalší protivníci budú takisto skúsenejší. Upozorňujeme vás, že síce môžete bojovať omnoho častejšie, ale žoldnieri získajú skúsenosti iba za 20 bitiek každý deň. Truhličky, na druhú stranu, budú pre vašich žoldnierov poskytovať skúsenosti stále.

Otváranie truhličiek

Keď porazíte celú družinu lúpežníkov, ako odmenu dostanete truhličku. V nej sa môže nachádzať viacero vecí. Keď na truhličku kliknete, uvidíte, čo z nej môžete potenciálne získať. Otváranie truhličiek určitý čas trvá a maximálne ich môžete niesť iba tri. Pokiaľ dosiahnete maximálny počet truhličiek, ďalšie už nebudete objavovať, až kým pre ne znova neuvoľníte miesto. Bude preto múdre otvárať ich priebežne!


Obchodník Midas vás odmení ďalšími bonusmi aj za to, že dosiahnete niektorý z míľnikov na ceste. Možné odmeny uvidíte vo vrchnej časti obrazovky. Pamätajte: Iba úspešné bitky vás posunú bližšie k ďalšiemu míľniku! Keď v bitke prehráte, stratíte trocha zo vzdialenosti, ktorú ste už prešli.


Dúfame, že sa vám udalosť bude páčiť a zabavíte sa počas jej hrania!
Tiež sa tešíme na vaše názory, postrehy a komentáre, ktoré môžete pridávať do tejto témy.

Váš DK Tím :sermiar: