Pomer jednotiek

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Aký je váš názor pri pomere obranných a útočných jednotiek prípadne iných dedín, ktoré máte? aký pomer by mal mať hráč na hraniciach s nepriateľom a hráč vnútri kmeňa?

Pri hráčoch ktorý tvoria stred kmeňa je dobré keď majú viac obranných a pomer obranných:útočných 5:1 či 10:1 a pri veľkých hráčoch aj 100:1. Môžu byť aj osobitné skupiny dedín ako sú katapultové, špehovacie a počul som už aj o farmárskych dedinách na farmenie, takže pomer rôznych skupín môže vyzerať aj takto 1:1:1:10:20 (posledné sú obranné a útočné).

Hráči v prvej linií majú obyčajne pomery s väčším počtom obranných:útočných napr. 1:2 či 1:10.

Ak máte ďalšie skupiny dedín alebo iné pomery, či ktorý je podľa vás najlepší tak ich napíšte sem.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Nezáleží ani tak od toho, kde sa hráč nachádza, ale od toho, akým štýlom hráč hrá.
 

DeletedUser

Hosť
Neviem prečo ale snažím sa hrať s ohľadom do budúcnosti

obrana 4:1 útok
 

DeletedUser

Hosť
Ja mám 3útočné:1 obranná celkovo. Vo vnutrozemii mám kopu deffu a na hranici skoro nič, lebo teraz musím hrať takou taktikou, že musim rozmlatiť celé plošné územie a potom to rýchlo naraz pobrať :D Na hranici mám asi 10offky:1 deff. Stavam aj katovacie dediny, ktoré posielam do týla nepriateľa na kovačske, sklady, sedliacke atď. :)

Ja si robím aj také špecialitky dediny, napr. 1500 baranov je tam, dám tam paladina s cepom a rozbijem opevnenie a potom tam pomeliem ten betón. Špehovacie dediny mám asi 3, jednu tak na 30x30 kvadrant na hranici. :)
Ďalej som robil aj dediny, kde bolo veľa LnK a tie som posielal na dediny, kde bolo veľa lukov. Ale to som už zrušil, nechcelo sa mi to robiť, teraz mám len 3 útočné kombinácie a s tým som spokojný :)
 

DeletedUser

Hosť
Nezáleží ani tak od toho, kde sa hráč nachádza, ale od toho, akým štýlom hráč hrá.

Mne sa tak zdá, že viac záleží na tom, kde sa nachádza...
fiktívny príklad: Som na dvoch líniach s dvoma odlišnými nepriateľkskými kmeňmi...zvolím taký pomer dedín, ktorý je pre danú líniu najefektívnejší.
Načo by som predsa staval viac obrany na línií kde môj susediaci nepriateľ je so mňa naprášky a stavia samú obranu?
A naopak, nebudem predsa stavať viac útokov tam kde som viac bitý ako sýty.
Od toho aký je nepriateľ predsa závisí aj ako ďaleko do vnútrozemia deffuješ dediny, koľko deffu atď.

..štýl je fajn, ale prispôsobenie sa situácií je lepšie :)

Ja si robím aj také špecialitky dediny, napr. 1500 baranov je tam, dám tam paladina s cepom a rozbijem opevnenie a potom tam pomeliem ten betón.

Tak sa mi zdá, že najefektívnejšie zloženie baranov je cca 350 (viac je zbytočných) niekde som kedysi čítal nejaké výpočty alebo neviem...(avšak toto je môj názor - dúfam, že správny) :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
@brumik:

Daj si do simulátora 1500 baranov a cep a 300 baranov proti pomedzme 60.000;60.000;60.000. :) Zbúram opevnenie s cepom ale ďalšie útoky už budú chodiť do slabšej obrany. Ešte som zabudol povedať, že na hranici robím "čisté útoky" t.j. útoky bez baranov, a púštam je do dedín, kde je zbúrané opevnenie. Baranidlo by mi tam len zavadzalo v sedliackom dvore a tieto útoky sú zdrcujúce pre obrancu ;)
 

DeletedUser

Hosť
S tymi baranmy maš pravdu 1500 baranov to zmele len tak

A aj tie čističky s tymi 1500 baranmi zburam oepvko a zo čističkami bez baranv to tam zmeliem
 

DeletedUser

Hosť
S tymi baranmy maš pravdu 1500 baranov to zmele len tak

A aj tie čističky s tymi 1500 baranmi zburam oepvko a zo čističkami bez baranv to tam zmeliem

Opevnenie mu zničíš aj so 400 baranmi, plus mu ostatným vojiskom zničíš armádu. Podľa mňa je 1500 baranov škoda seláka a zbytoné straty, ale každý má vlastný názor.
 

DeletedUser

Hosť
Ale ked ma v obrane 45 000 luk, meč, kopije

Tak 4 take utoky pomožu a ešte ked prídam "Karolov cep"

Tak to opevko pojde rýchlo dole

A ked použijem 400 baranov tak tých utokov musim poslať viac než 4 utoky

Ale ako si povedal :
legendarycrusader napísal/-a:
každý má vlastný názor.
 

DeletedUser

Hosť
...štýl je fajn, ale prispôsobenie sa situácií je lepšie :)

Ja to robím naopak a pohybujem sa v TOP 3 :P Uvedom si, že každý hráč si sám tvorí situáciu aj polohu - ak si polohu netvorí cieľavedomo ale "ako príde", nuž potom samozrejme môže mať problémy.
 

DeletedUser

Hosť
Opevnenie mu zničíš aj so 400 baranmi, plus mu ostatným vojiskom zničíš armádu. Podľa mňa je 1500 baranov škoda seláka a zbytoné straty, ale každý má vlastný názor.

Na zničenie opevnenia v zabetónovej dedine. Tú kombináciu nepouživam stále, len 3 dediny mám také na každej hranici, kde je toľko baranov. Inakšie použivam 300-400, lebo niekde mám zase katy a záleži to aj od bodov dediny.
 

DeletedUser8511

Hosť
1500 baranov je zbytocne...

rozbijacie utoky su bud 800 alebo 1200 vtedy je dobra efektivita...

inac ja mam pomer 1:1 resp. 1,5:1 aby som bol presny :)
 

DeletedUser

Hosť
Ja to robím naopak a pohybujem sa v TOP 3 :P Uvedom si, že každý hráč si sám tvorí situáciu aj polohu - ak si polohu netvorí cieľavedomo ale "ako príde", nuž potom samozrejme môže mať problémy.

nikomu nezaručuje úspech to že je niekto top alebo pod...
samozrejme že každý si tvorí svoj boj ale....
existuje aj základ boja a všetko okolo toho.ak to hráč nemá dostane KO.
osobne hrám na 4 kombinácie deff a keď sa podporím tak si vyberiem účelovo podľa toho kto útoči.
off sa mi skladá z jedného univerzálu a meniť nebudem :)
môj názor v tejto hre je že ten kto hrá viac na off sa musí spoľahnúť na kmeň a ten tu nieje stále ako si bude hráč prestavovať.a dobrý obranca sa sním ľahko pohrá ;)
a taktiež brániť sa je vedšie umenie ako útočiť ;)
videl som toho veľa a koľkých to baví brániť sa ??
každý básni o útokoch ale nakoniec plače keď je deň D.
 

DeletedUser

Hosť
V mojich sedliackych sa preferuje útočná armáda typu:

1. Prerážačka
7000 sekerníkov
1500 lahkej jazdy
600 lukostrelcov na koni
800 baranidiel

- tieto útoky posielam ako prvé, na zhodenie opevnenia
- na betón 30000;30000;0;30000 posielam tak 3-4 kusy


2. Klasik
7000 sekerníkov
2300 lahkej jazdy
500 lukostrelcov na koni
300 baranidiel

- toto je klasický útok hneď za prerážačkou
- na betón 30000;30000;0;30000 posielam tak 5 kusov ale až po prerážačke


3. Dorážačka
7000 sekier
2500 lahkej jazdy
500 lukostrelcov na koni

- na dorazenie zvyšnej armády čo ostane po klasickom útoku
- vhodné len ked je opevnenie zbúrané!


:navrat držím palce

+ OTÁZKA
Ak sa Vám zdá moja prerážačka divná, navrhnite mi lepšiu, nemal som toľko skúseností vyskúšať jej silu v rôznych situáciach
 

DeletedUser9778

Hosť
uhlik nie je to zle, len komplikovanejšie na usporiadanie utokov, tak aby ti išli najskor demolične z 800 baranmi a pak doražacie na vojsko ked už je hradba dole...ň


ja by som pomenil len pomer jednotiek trochu, pridal LJ a odobral sekery,,,


ad 1500 baranov v utoku: tak toto je ine lamerstvo. kdesi tu na fore tuším turgon o tom pisal, že stavať barany nad 700 kusov už je zbytočne, lebo nezaleží len na počte baranov v utoku aby ste prerazili ale aj na sile vojska ktore s tymi baranmi ide. preto treba spraviť komplomis medzi počtom vojsk a počtom baranov...

A môj pomer dedín je minimalne 4 obranné na 1 utočnu. niekedy som mal dokonca 8-10 obranných na 1 utočnu a to bez ohladu na to, či som na hranici alebo vo vnutrozemi a pri takomto type hry už mnohym frajerom skapala cela vojenska sila na mojich muroch a pak mi stačilo aj tých pár utokov čo som mal na to aby som ho zabral.
ono mať napr. jednu obranu na 4 utoky je žalostne, lebo ubraniť vlastne 5 dedín s jednou obranou je nemožne :))
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser8511

Hosť
peter a co takto odpalit slachty?? alebo prebrat dedinu spät?
 

DeletedUser

Hosť
Lamerstvo je 10 obranných na 1 útočnú, s tým môžeš tak svojich rozoberať, nepriateľovi toho moc nevezmeš s tým :rolleyes:
 

DeletedUser7669

Hosť
Dávate tu veľa sekier arma sa má robiť tak aby bola čo najsilnejšia ale aj čo najrýchlejšie obnovená ;)
Pomer útoku k obrane záleží od aktivity od skúsenosti a aj od človeka samotného niekto rád útočí často alebo rád riskuje atď...
 

DeletedUser

Hosť
Lamerstvo je 10 obranných na 1 útočnú, s tým môžeš tak svojich rozoberať, nepriateľovi toho moc nevezmeš s tým :rolleyes:

podľa mna stačí ak máš 300 útokov a nieje to lamerstvo.
ten lamer sa vybije sám a ti ho len doklepes ak to vieš hrať a máš veľa šlácht.
a ešte vedšie lemerstvo pýtať podpori keďže sa nedokážeš podporiť sám.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore