Pomer jednotiek

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Lebo oni útočia aj deffkami, že? ;)

Čakaním na to kým niekto pošle útoky sa svet nevyhrá, treba tlačiť nepriateľa.
 

DeletedUser

Hosť
Osobně se mi osvědčilo, že na hranicích vyrábím TK pro rychlou podporu a kopí, jednu vesku s katama + paladin a v centru luky + šermy. Samozřejmě na hranici hodně offek
 

DeletedUser10190

Hosť
kopije, luky a TK
zo začiatku som mal aj šermy, ale čím som sa viac rozťahoval, tým viac mi boli na velké kulové
 

DeletedUser

Hosť
TK je dobrá jako rychlá podpora, jinak je k ničemu
Na vzdálenejší betonování je lepší šerm
 

DeletedUser10828

Hosť
no, kazdemu kto hra DK trochu dlhsie musi byt jasne, ze TK rozhoduje bitvy, a je najdolezitejsia obranna jednotka.
 

DeletedUser10828

Hosť
no ved ja sa s nikym nehadam, ja to pisem ako fakt. proste je to tak.
 

DeletedUser10828

Hosť
pre mna je idealne zlozenie obrany 4500 kop, 4500 luk a 2000 TK
 

DeletedUser10828

Hosť
ja to tvrdim ako skusenost z 3 rokoch nepretrzitych tazkych bojov, nic viac.
 

DeletedUser

Hosť
A řekneš mi proč je nejlepší ? Protože je rychlá ? Nebo snad jinej důvod ?
 

DeletedUser

Hosť
TK je dobrá ako rýchla podpora a na chytanie noblov.

Na betónovanie je najlepšie 11.000 kopiji a 11.000 šermov.
 

DeletedUser

Hosť
WTFko: Dovolím si trošku nesouhlasit - s poměrem jednotek na betonování. Kdysi jsem si to hodně počítal a jako nejefktivnější /nejefektivnější celkovým obranným číslem/ mi vyšli lučištníci a šermíři v poměru 1:1. Taky se ale staví ze všech pěchotních typů obrany nejdýl /nepočítám vesnici plnou luků/.
Ale taky zastávám názor, že jedno a nejlepší složení vojska neexistuje, vždycky záleží na situaci okolo vás. Pokud je člověk na frontě, tak bude v obraně nahrazovat část mečů těžkou, jednak aby se mu to rychle hýbalo, jednak kvůli rychlejší stavbě..a i složení si upravíte podle toho, kdo je u vás. Třeba já měl na sk.7 okolo sebe Klitor, kde skoro nestavěli luky na koni v útocích a když už jo tak maximálně 300. Výsledek? Převaha luků v mojí obraně. Stejně tak v útoku, když vidím, že protivník má hodně luků tak postavím víc LnK. V tomhle jsou kmeny úžasné - není jedna nejlepší strategie, podle které všichni jedou, záleží na ostatních hráčích ;)
 

DeletedUser10828

Hosť
20, 30 tisic TK dokaze ubranit dedinu s par selakmi pechoty pred slusnym poctom dopadajucich utokov. prave v rychlosti TK je jej obrovska vyhoda. nielen kvoli rychlosti, akou sa dostane do ohrozenej dediny, ale aj kvoli rychlosti, akou sa zase dostane naspat. TK takisto dokaze udrzat obranu pri velmi nizkom, alebo ziadnom opevneni, vtedy sa pechota bez podpory TK topi ako sneh. bolo by krasne, keby sa dali v predstihu zabetonovat vsetky ohrozene dediny, ale v reali to nie je mozne. takisto pri mensich utokoch na kratku vzdialenost dokaze TK ucinne a bez vacsich strat ubranit vyssi pocet utokov na jednu dedinu. zaklad obrany musi byt mobilny.
 

DeletedUser

Hosť
Plutonium:

Samozrejme, závisí to od útoku a ibraby, súhlasim, že najlepšia obrana neexistuje, s tým súhlasím.
Ďalej súhlasím aj s tým, že luky+šerm sú najlepšie, lenže...
Tie luky a šermy sú strašne nákladné na železo, dreva a hliny je kopec v dedine a železo žiadne a tak preto radšej som robil kopije, lebo tie stoja len 10 železa či koľko a tak v dedine je to celkom pekne vybalancované...
 

DeletedUser

Hosť
ale zase stává se že na trhu lidi co jen zabírají vlastní shánějí hlínu a železa mají moc ;)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore