Pevnosti - Diskusná téma

Téma v 'Svet 56' založená od MatthewFOX, 6. Mar 2019.

Zdieľať túto stránku

 1. MatthewFOX

  MatthewFOX Administrátor Člen tímu Administrátor

  Člen od:
  23. Máj 2008
  Príspevkov:
  1.204
  Získané páči sa:
  156
  Milí hráči,

  dnes by sme vám chceli predstaviť špeciálnu novinku v Divokých kmeňoch: Pevnosti!
  Každý kmeň bude môcť postaviť vlastnú pevnosť a s jej pomocou rozdrviť nepriateľov!

  V tomto príspevku nájdete súhrn tých najdôležitejších informácií o pripravovanej novinke.
  Viac informácií, spolu s detailným opisom jednotlivých funkcií, nájdete v Pomocníkovi.

  Pevnosti sa prvýkrát ukážu už na našom novom svete 56!
  Svet 56 bude spustený 13. 3. 2019, príďte si pevnosti vyskúšať :)  Čo sú pevnosti?
  [​IMG]

  Pevnosti sú opevnené miesta, ktoré môže každý kmeň postaviť na mape. Pomáhajú vášmu kmeňu rozširovať sa a ničiť obranné línie nepriateľov. Hoci je veľmi nákladné vytvoriť ich, poskytnú vlastnému kmeňu množstvo rozličných výhod. Pevnosti môžete tiež vylepšovať, čím sa ich bonusy ešte zvýšia.

  Síce nebude možné obsadzovať pevnosti so šľachticom, avšak budete ich môcť zničiť pomocou obliehacích strojov. Pokiaľ zničenú pevnosť nestihne jej kmeň opätovne vystaviť v stanovený čas, môže byť dokonca odstránená z mapy úplne. Pevnosti obsahujú všetky potrebné budovy, ale v porovnaní s bežnými dedinami sa tieto budovy vylepšujú automaticky s každým novým stupňom pevnosti. Jednotky naverbované v pevnosti sa nijako nelíšia od jednotiek, ktoré naverbujete bežne, avšak pevnosti využívajú systém s názvom "Udatnosť", ktorý funguje podobne, ako morálka: Ak pevnosť zaútočí na nepriateľskú pevnosť, ktorá patrí omnoho väčšiemu kmeňu, útočiace jednotky získajú bonus k útoku. A pokiaľ by zaútočili na pevnosť, patriacu omnoho menšiemu kmeňu, ich útok by bol slabší.


  Ako postaviť pevnosť?
  [​IMG]

  Každý zakladateľ nájde možnosť vytvorenia pevnosti na novej obrazovke s prehľadom pevnosti. Keď vyberie jej polohu, na mape sa objaví stavenisko, do ktorého musia členovia kmeňa poslať potrebné suroviny, aby mohol zakladateľ kmeňa začať výstavbu. Ak to nestihnete v stanovený čas, stavenisko zmizne a všetky doň poslané suroviny budú nenávratne stratené. Keď sa výstavba dokončí, nová pevnosť bude pripravená k používaniu. Pevnosť je vo vlastníctve kmeňa, takže plný prístup k jej funkciám majú iba zakladatelia a vodcovia kmeňa. Tí môžu napríklad kontrolovať jednotky, ktoré sú v pevnosti naverbované.

  Aké výhody to ponúka?
  [​IMG]

  Okrem toho, že pevnosť dokáže naverbovať omnoho viac jednotiek, rýchlosť verbovania v nej je dvakrát rýchlejšia, než je tá bežná. Pevnosť však poskytuje aj ďalšie výhody: Za každú úroveň pevnosti sa o 10 % zvyšuje účinok aktivovanej kmeňovej schopnosti. A pokiaľ sa rozhodnete napadnúť nepriateľskú pevnosť a vášmu kmeňu sa podarí znížiť jej úroveň aspoň o jeden stupeň, všetci členovia vášho kmeňa budú odmenení zlatými mincami a na krátky čas získa vaša vlastná pevnosť dodatočný bonus k verbovaniu jednotiek.


  Pokiaľ sa chcete dozvedieť ešte viac, určite si prečítajte tento článok v Pomocníkovi.

  Tešíme sa na vás v novom svete 56 a tiež na vaše pripomienky a komentáre, ktoré môžete písať do TEJTO témy (nižšie).
  Váš

  Tím Divokých kmeňov
   
  Naposledy upravené : 6. Mar 2019