Zodpovedané Obranna dedina

  • Zakladateľ témy DeletedUser18731
  • Vytvorené

DeletedUser18731

Hosť
Vela sa tu pise o obrane a utoku. Ako ma byt zlozena obrana a utok. Ale nikde som nenasiel. Ze pokial si spravim obrannu dedinu ako prvu,tak cim mam akoze utocit na inu dedinu ak ju chcem zabrat ? Zacal som takto s obrannou dedinou a kedze okolo mna boli offkari ,tak som sa mohol len branit a nemal som cim zautocit. Tak som len staval obranu stale. Ked som si povedal ze budem utocit ,tak pri verbovani utoku som nemal zasa obranu a ked som uhol tak nepriatelove katy a barany narobili strasnu skodu . Az ma ma nakoniec zabrali . Tak mi poradte prosim. Ako zacat. Aby som mal aj obranu aj utok ked mam len jednu dedinu a pisete ze nestavat utok a obranu v jednej dedine. Ked zacnem utokom,nemam obranu. Ked zacnem obrannou nemam s cim utocit . Tak ako na to teda ?
 

petsu

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
50
Tak nato :P Mať v prvej dedine aj off aj deff znamená len a len zabratie. Prečo to tak je ? Pretože neexistuje šanca žeby si mal vojsko podobné okoliu ktoré sa špecialistu inak povedané rozbije ťa každý a ty nikoho (samozrejme ak nemáš neaktívne okolie a pod.) Keďže ale si sa pýtaj aj na postup tak ti napíšem aj k tomu. Takže ak už sme si povedali prečo nie obe povedzme si ako teda nato a s čím ? Najprv taká dosť častá otázka, čo je lepšie robiť v prvej dedine ? Off či deff ? Myslím si že 99% hráčov sa zhodne že ak máš čas zručnosť a skúsenosti tak jednoznačne off (skúsenosti a zručnosti musíš nabrať nedá sa očakávať že hneď na prvý krát budeš vedieť všetko;) - dodám sú hráči ktorý to vedia veľmi dobré ako z prvou dedinou deff, každý má svoje taktiky svoje silné stránky to musíš ty zistiť čo ti ide lepšie ;)) Poďme na dôvod prečo je off lepšia :
+ môžeš byť prvý ktorý zaútočí.
+ ďalší príjem surovín
+ to znamená rýchlejšie napredovanie
- obrana nato je treba ten čas a skúsenosti ;) (napr taký trik ak si off a niekto po tebe posiela útok uhnúť ale len na dobo útoku a načasovať tvoj útok aby došiel hneď ako jemu dôjde vojsko domov (ak on posiela najpomalšiu jednotku katy/barany ty sekery ale pozri si poriadne časy aby nemal šancu uhnúť)- on bude bez army a ak nemá kmeň ktorý mu pomôže máš farmu a pokoj ;))
- nutnosť byť tu skoro non-stop

Výhody deffkárov:
+ nemusíš tu byť non-stop
+ obrana schopná zničiť off (pozor offka má zlú obranu teda lepšie je ju poraziť v útoku ako obrane)
- príjem založený hlavne na doloch (teraz aj na zbere surovín)

Úloha offkárov: Tak hneď od prvého dňa si treba čistiť okolie a veľmi dôležité je sledovať svoje okolie a predvídať kroky. Na útok odpovedáš útokom. Povinnosť offkára je zabrať druhú dedinu od hráča keďže nato by mal mať - ak si trúfaš môžeš aj tú dedinu mať off ak ti to okolie a situácia dovolí. Deffky je dobré mať medzi offkami resp blízko nich hlavne na prípadne chytanie vlakov (ak chceš o tom viac ozvi sa :D) . A potom sa ide ďalej proste :P Dodám úlohou offkárov by malo byť aj pomoc deffkárom z ich kmeňa.

Úloha deffkárov: Treba sledovať okolie a vedieť koľko minimálne deffky musíš mať nesmieš zaspať s verbovaním. Pri deffkárov je veľmi dôležité nezastať z vývojom kvôli nákladnému verbovanie odporúčam ak ideš touto cestou na začiatku stavať len a len doly aj keď úlohy vravia iné ... Čo preberať a ako ? Tak buď prebereš nejakú bonusovú barbarku alebo nejakú schopnejšiu barbarku alebo ako som spomínal poprosíš o pomoc nejakého offkára z kmeňa. S pomerom je to podobne ako pri offke. Čím viac off a menej deff tým väčšia riziko ale tým väčšia moc v tvojích rukách ... je to na tebe ;)


Dúfam že som odpovedal na všetko a pomohlo to ak nie kľudne napíš :)
 

DeletedUser18731

Hosť
Ak dobre chapem ,ak zacnem zacnem budovat len deff,tak mozem len cakat kedy niekto zautoci a rozbije sa o mna. A ked budu dvaja traja ,tak som v riti. Lebo rychlost verbovania jedneho je vzdy pomalejsie ako ked verbuju traja hraci a neubranim sa proste a zaberu ma nakoniec. A ked budem budovat bff tak mozem utocit prvy..ale tak neni fajn led budem mat aspon po tisic kopi a mecov a zbytok utok ?
 

petsu

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
50
Presne. No neni to fajn lebo tých 1000 kopij, šerm ťa práve budú deliť (surovinovo a časovo) od toho aby si mal dajme tomu o 2000 seker viac čoby tých 2 mohlo napr zničiť ;) Ak robiť nejakú deff ako offkár tak jedine pár stoviek podľa veku sveta a to len na prípadné chytanie vlaku. Ono ale je to o kmeňoch teda ak tebe s kmeňa nikto nepomôže a oni si pomáhajú tak to máš pomalú smrť tak či tak...
 

DeletedUser18731

Hosť
Prave preto zacinam na novo ,lebo v kmeni si isiel kazdy len svoje. Dakujem za odpoved ...lock
 

zzuz

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
6
Petsu teba by som chcel vidieť už na nejakom svete... vyzerá že teóriu máš zmáknutú len či to aj v hre ovldádaš :)
 

zzuz

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
6
V takom že reaguješ na každý príspevok ale hrať som ťa v živote nevidel :D Neber to v zlom
 

petsu

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
50
Vidíš a pri tom ja som hral skoro každý svet od s23 :P (či aktívne to je druhá vec :P)