Zodpovedané Obranna dedina

  • Zakladateľ témy DeletedUser18731
  • Vytvorené

DeletedUser18731

Hosť
Vela sa tu pise o obrane a utoku. Ako ma byt zlozena obrana a utok. Ale nikde som nenasiel. Ze pokial si spravim obrannu dedinu ako prvu,tak cim mam akoze utocit na inu dedinu ak ju chcem zabrat ? Zacal som takto s obrannou dedinou a kedze okolo mna boli offkari ,tak som sa mohol len branit a nemal som cim zautocit. Tak som len staval obranu stale. Ked som si povedal ze budem utocit ,tak pri verbovani utoku som nemal zasa obranu a ked som uhol tak nepriatelove katy a barany narobili strasnu skodu . Az ma ma nakoniec zabrali . Tak mi poradte prosim. Ako zacat. Aby som mal aj obranu aj utok ked mam len jednu dedinu a pisete ze nestavat utok a obranu v jednej dedine. Ked zacnem utokom,nemam obranu. Ked zacnem obrannou nemam s cim utocit . Tak ako na to teda ?
 

petsu

Registrovaný
Člen fóra
Tak nato :P Mať v prvej dedine aj off aj deff znamená len a len zabratie. Prečo to tak je ? Pretože neexistuje šanca žeby si mal vojsko podobné okoliu ktoré sa špecialistu inak povedané rozbije ťa každý a ty nikoho (samozrejme ak nemáš neaktívne okolie a pod.) Keďže ale si sa pýtaj aj na postup tak ti napíšem aj k tomu. Takže ak už sme si povedali prečo nie obe povedzme si ako teda nato a s čím ? Najprv taká dosť častá otázka, čo je lepšie robiť v prvej dedine ? Off či deff ? Myslím si že 99% hráčov sa zhodne že ak máš čas zručnosť a skúsenosti tak jednoznačne off (skúsenosti a zručnosti musíš nabrať nedá sa očakávať že hneď na prvý krát budeš vedieť všetko;) - dodám sú hráči ktorý to vedia veľmi dobré ako z prvou dedinou deff, každý má svoje taktiky svoje silné stránky to musíš ty zistiť čo ti ide lepšie ;)) Poďme na dôvod prečo je off lepšia :
+ môžeš byť prvý ktorý zaútočí.
+ ďalší príjem surovín
+ to znamená rýchlejšie napredovanie
- obrana nato je treba ten čas a skúsenosti ;) (napr taký trik ak si off a niekto po tebe posiela útok uhnúť ale len na dobo útoku a načasovať tvoj útok aby došiel hneď ako jemu dôjde vojsko domov (ak on posiela najpomalšiu jednotku katy/barany ty sekery ale pozri si poriadne časy aby nemal šancu uhnúť)- on bude bez army a ak nemá kmeň ktorý mu pomôže máš farmu a pokoj ;))
- nutnosť byť tu skoro non-stop

Výhody deffkárov:
+ nemusíš tu byť non-stop
+ obrana schopná zničiť off (pozor offka má zlú obranu teda lepšie je ju poraziť v útoku ako obrane)
- príjem založený hlavne na doloch (teraz aj na zbere surovín)

Úloha offkárov: Tak hneď od prvého dňa si treba čistiť okolie a veľmi dôležité je sledovať svoje okolie a predvídať kroky. Na útok odpovedáš útokom. Povinnosť offkára je zabrať druhú dedinu od hráča keďže nato by mal mať - ak si trúfaš môžeš aj tú dedinu mať off ak ti to okolie a situácia dovolí. Deffky je dobré mať medzi offkami resp blízko nich hlavne na prípadne chytanie vlakov (ak chceš o tom viac ozvi sa :D) . A potom sa ide ďalej proste :P Dodám úlohou offkárov by malo byť aj pomoc deffkárom z ich kmeňa.

Úloha deffkárov: Treba sledovať okolie a vedieť koľko minimálne deffky musíš mať nesmieš zaspať s verbovaním. Pri deffkárov je veľmi dôležité nezastať z vývojom kvôli nákladnému verbovanie odporúčam ak ideš touto cestou na začiatku stavať len a len doly aj keď úlohy vravia iné ... Čo preberať a ako ? Tak buď prebereš nejakú bonusovú barbarku alebo nejakú schopnejšiu barbarku alebo ako som spomínal poprosíš o pomoc nejakého offkára z kmeňa. S pomerom je to podobne ako pri offke. Čím viac off a menej deff tým väčšia riziko ale tým väčšia moc v tvojích rukách ... je to na tebe ;)


Dúfam že som odpovedal na všetko a pomohlo to ak nie kľudne napíš :)
 

DeletedUser18731

Hosť
Ak dobre chapem ,ak zacnem zacnem budovat len deff,tak mozem len cakat kedy niekto zautoci a rozbije sa o mna. A ked budu dvaja traja ,tak som v riti. Lebo rychlost verbovania jedneho je vzdy pomalejsie ako ked verbuju traja hraci a neubranim sa proste a zaberu ma nakoniec. A ked budem budovat bff tak mozem utocit prvy..ale tak neni fajn led budem mat aspon po tisic kopi a mecov a zbytok utok ?
 

petsu

Registrovaný
Člen fóra
Presne. No neni to fajn lebo tých 1000 kopij, šerm ťa práve budú deliť (surovinovo a časovo) od toho aby si mal dajme tomu o 2000 seker viac čoby tých 2 mohlo napr zničiť ;) Ak robiť nejakú deff ako offkár tak jedine pár stoviek podľa veku sveta a to len na prípadné chytanie vlaku. Ono ale je to o kmeňoch teda ak tebe s kmeňa nikto nepomôže a oni si pomáhajú tak to máš pomalú smrť tak či tak...
 

DeletedUser18731

Hosť
Prave preto zacinam na novo ,lebo v kmeni si isiel kazdy len svoje. Dakujem za odpoved ...lock
 

zzuz

Registrovaný
Člen fóra
Petsu teba by som chcel vidieť už na nejakom svete... vyzerá že teóriu máš zmáknutú len či to aj v hre ovldádaš :)
 

zzuz

Registrovaný
Člen fóra
V takom že reaguješ na každý príspevok ale hrať som ťa v živote nevidel :D Neber to v zlom
 

petsu

Registrovaný
Člen fóra
Vidíš a pri tom ja som hral skoro každý svet od s23 :P (či aktívne to je druhá vec :P)