Lord snow iv.

  • Zakladateľ témy DeletedUser17650
  • Vytvorené

DeletedUser17650

Hosť
Stalo sa to počas chladnej zimnej noci. Všade bolo mŕtvo a v povetrí bola cítiť smrť. Práve v tento deň bola na svet počatá Morena pri jednom z rituálov. Bolo to požehnanie alebo skaza? Narodilo sa krásne dievča ktoré však nenieslo radosť ale smútok , žiaľ a to najhoršie smrť. Otec ju zavrel do veže opusteného hradu nik sa o nej nemal dozvedieť a nikdy nemala výjsť von až napokon jeden mladík ktorého volali "Aladin Paladin" ktorý bol odhodlaný to risknúť, nebál sa smrti a rozodol sa že Hrad navštívi. Po dlhej ceste zastavil na správnom mieste. Mohutmý hrad ktorý bol kedysi najväčším v Európe, bol to skvost, tak zanikol . Bol plný strachu a dusnej atmosféry. Vošiel dnu a prvé čo si všimol bolo točivé schodisko. Vystúpil na samí vrch veže kde boli ocelové dvere so silnou zámkou. Začala mu byť zima a všetko mu hovorilo nemal by si to otvárať ale on bol zvedavý, bol zvedavý čo nájde v hrade o ktorom sa šíria legendy že tam je uväznený potomok krála , krásna dcéra ktorá nesie so sebou smrť. Ani to ho neodradilo. Našiel predmet. Bola to sekera, vzal sekeru a preťal zámok. Dvere sa prudko silným chladným vetrom otvorili a čakalo ho prekvapenie.Našiel ženu ktorá ležala na posteli a spala dlhým a temným spánkom aspoň to si myslel. Jej tvár bola zakrytá modrou plachtou. Pomaly sa ku nej priblížil a načiahol sa po plachte že ju odokryje. V tom mu Morena chytila ruku ea on zamrzol. Zamrzol navždy , večným spánkom. Smrť si zobrala daň. Príliš dlho čakala na túto chvílu a konečne je tu. Oslobodil Morenu. Král mal však ešte ďalšieho potomka , ďalšiu dcéru ktorá bola opakom Moreny, a vládla na hrade Edinburg. Morena zamierila svoej kroky práve tam. Bolo práve leto keď do dediny neďaleko Hradného územia prišla. Prechádzala ňou, zahalená , tajomná pustovníčka. Nikto ani len netušil aké zlo tadiaľ prechádza a kam miery. Ako prechádzala ,osadníci začali chytať paniku a ochladilo sa takmer na 0°C v lete! Začali sa bezdôvodne hádať a niektoré hádky evokovali smrť. Dedina bola v ohrození.. naštastie odišla skôr ako dedina zasiahla ďalšia osudová rana a tak aspoň pár ľudí to prežilo. Nik nevedel čo bolo na príčine ich počínania ale bolo im to veľmi ľúto. Svojich najbližších riadne pochovali a tak sa z dediny stalo pohrebisko. Smrť dosiahla ďalšieho cielu a túži sa vplýžiť aj do Hradu Edinburg.
Však pred bránamy hradu Morena zastavila a pýta sa sama seba , ja som mocnejšia ako moja sestra prečo som bola zavretá a ona nie..?! Nie som snáď hodná koruny. Vládla by som dobre. Som krásna, bola by som vzorom pre ženy. V tom vojak s lukom na ňu kričí. Stoj žena, čo tu hľadáš, vari sem prichádzaš naplniť proroctvo? Kto si že sa opovažuješ prísť sama pred bránmi Edinburgu. Vídi z hmly a ukáž svoju tvár! Morena však stále pokračovala. SToj ti vravím nekráčaj ďalej! Bola čo raz bližšie chýbalo už len pár krokov. Varoval som ťa ešte krok a šíp ti prebodne tvoje ľadové srdce! Morena zastavila, nezastavila preto že by sa bála že ju zabije. Zastavila preto že prichádzal koč v ktorom sa viezla kráľovná Živa. Brány sa otvorili ale ešte predtým než vošli do hradu tak koč zastavil pred Morenou. Živa otvorila dvierka koču a pýta sa. Kto že si a čo robíš pred mojím hradom. Morena sa zasmiala odhalila svoju tajnú tvár a riekla. Už niesi vládkyňou tohto panstva. Už viac niesi symbolom tejto krajiny. Príchadzam. Moja vláda začína.. otočila sa a začala kráčať smerom k bráne. Všemožne sa ju vojaci zanažili chytiť ale márne.ako vstúpila za brány tak v hlave jej prebleskol jej celý život , celé detstvo a chvíle strávené v hrade sama. Prišlo jej to všetko ľúto, bola z toho zdevastovaná a upadla do spánku .Bol práve sviatok Nedele a nádvorie bolo plné ľudí . Prvý kto si ju všimol ako leží v kaluži bahna bol otec Aladina Paladina. Podišiel ku nej a zbadal na,jej krku prívesok čo dal svojmu synovi než sa vydal na dobrodružtvo. Aj jeho si smrť našla, ako išiel brať synov prívesok , tak aj jeho zasiahla zima do srdca a stretol sa so svojím synom na inok svete, lepšom než je tento. Ľudia videli čo sa stalo , boli svedkami tohto činu a hneď vedeli že to je Morena, tá Morena o ktorej sa šírili legendy. Teraz im už bolo jasné že smrť môžu zabiť už len jej smrťou. Pomocou vozíka ju naložili a priviazali o vysoké brvno, okolo poukladali slamu a rituálne ju upálili, niektorý však tvrdia že ju odniesli k neďalekému mostu a hodili ju do vody a utopila sa. Dodnes však neviem čo je pravda. Tento deň nazvali Smrťná Nedeľa, preto lebo zvíťazili nad smrťou.

Ľudia na rituál nezabudli ešte do dnes. Traduje sa už dlhé veky a práve v tento deň Smrtná nedeľa je tým dňom kedy je Morena zhadzovaná do vody alebo rituálne pálená.
 
Hore