Katapulty v obrane

DeletedUser

Hosť
Čaute, tak sa hrám so simulátorom a všimol som si pre mňa dosť zaujímavú vec. A to že katapulty v obrane nie že pomôžu, ale vyslovene uškodia. Keď ich tam budem mať tak bude mať väčšie straty. Teraz neberiem do úvahy vesmírne čisla a ani paladina s ohňami. Uvediem presný príklad 8)
útok: 6000 sekier 3000 LK 300 LnK 300 baranov
obrana: 6000 kopi 6000 mečov 4000 lukov. Pri opevnení 20 obranca stratí 12830 jednotiek.
Pri rovnako situácia ale obrancovi prídu na "pomoc" katapulty (napríklad 2000) tak obranca bude mať straty väčšie. Pri spomínaných 2000 katoch sa mu vyšplhajú až na 18512.
Tak isto som si to práve všimol aj s ťažkou kavalériou. Keď k pôvodnej obrane (6000+6000+4000) pridám 1000 ťažkej tak sa obrancove straty zvýšia :eek:.

Z toho mi logicky vyplýva, že sa to ráta nejako percentuálne. No ja som bol v tom, že keď k obranne pridám akúkoľvek jednotku tak budú straty menšie nie väčšie ako som tu ukázal (platí to len na katy a ťažkú, nie na pechotu ako som spomínal). Viete mi to niekto prosím vysvetliť?

Za odpovede ďakujem, prípadne môžte prispieť vaše skúsenosti a rady kedy tie "zlé" katy posielať a kedy nie...
 

DeletedUser6537

Hosť
Nerozmýšlal si nad tým, že na katy a TJ je treba viac ludí? takže budú logicky aj väčšie straty v obyvateľstve... celkové straty z pechoty sa ti znížili ale padli aj nejaké katy a na 1 katapult ti pripadne 8 obyvateľov..
 

DeletedUser

Hosť
Hej hej, už som na to došiel... Katapult alebo ťažká jazda je slabšia ako pechota (6 pechoty je silnejšie ako jedna ťažká) a teda preto sa tam tie straty zväčšujú...
 

DeletedUser

Hosť
Katy sa využívajú len na deff s paladinom, bez paladina som ešte nepočul že by niekto staval katy. A TK sa využíva hlavne na rýchlu podporu, nikto nepovedal že tieto jednotky sú vyslovene defenzívne, ale aj v obrane majú svoje využitie. Inak povedané, všetko má svoje plus aj mínus.
 

DeletedUser11857

Hosť
Katy jedině s paladinem s ohni. Je to nejrychlejší podpora, protože cestují rychlostí paladina. Navíc 10 násobek. Jedna fullka se ubrání 2-3 full útokům. Ale výhodou je rychlost podpory.
 

DeletedUser

Hosť
Záleží jaká kombinace ofky, i když zas tak markantní rozdíl v tom není, když na začátku dostanene jako první předmět ohně, máte z poloviny vyhráno :D
 

DeletedUser13079

Hosť
Katapulty s ohnami ti pomozu len ked mas malo dedin, potom su uz ako kazda ina silnejsia podpora... Obist dedinu s ohnami nie je problem :D
 

DeletedUser

Hosť
vo väšine online hier existuje jednotka, ktorá ked je v obrane tak straty sú niekoľko násobne vyššie
 

DeletedUser14160

Hosť
Každý jeden normálny hráč má svoju taktiku, niekto vie hrať prerfektne deff, niekto zase off a proste každý jeden protivník vás niečim prekvapí a to je na tom to pekné, nie je tu ten stereotyp :P
 

DeletedUser16977

Hosť
radsej def ale porad mi ohne dojdu az ked mi zacnu preberat dedinky :D ale na kraji mapy su uzitocne
 

DeletedUser

Hosť
Offka proti Katám

Aká offka je najlepšia proti dedine s katmi s pajácom s ohňami? Myslím čisté katy bez iných doplnkov...
Skúšali ste to niekto v simulátore?
Ďakujem.
 
Hore