Ako hrať Divoké-Kmene

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Hosť
Keď začínate tak by som odporučil vybudovať obranu ktorá sa skladá z:
5500:kopijnik:
5500:meciar:
5500:lukostrelec:
2000:speh:
Špehovia aby vás nenvyišpehovali a myslite si že 1000 špehov stačí ale keď na vás ide silnejší protivník tak zvyčajne posiela 1000 špehov a keď budete mat 2000 špehov tak sa ubránite a nebude vedieť koľko mate v dedine vojenských jednotiek.


Neskôr keď si postavíte: Hlavná budova (Stupeň 20) Kováčska dielňa (Stupeň 20) Trhovisko (Stupeň 10)

Tak vám pribudne :PanskydvorPanský dvor, keď budete mať zdroje tak si ho postavte a vyrazte :zlatamincamincu-28000:drevo: 30000:hlina: 25000:zelezo2a potom (noble)šlachtica-40000:drevo: 50000::hlina: 50000:zelezo2

Na mape si nájdite nejakú dedinu ktorú chcete dobyť napríklad : nejakú Barbarskú dedinu alebo bonusovú dedinu. Ak chcete prebrať nejakého hráča tak naňho pošlite 2000 špehov,

Potom vám príde :eek:znamkooznámenie a a vy uvidíte koľko ma v dedine jednotiek potom si zadajte do simulatóra či vám útok výde a potom pošlite napríklad::ljazd:1000 ľahkej jazdy a :sekernik:5000 sekerníkov a aj nejaké :baran:250 baranidiel začnite posielať :vodcašľachtica posielajte naňho tak 4-5 útokov a samozrejme že aj nejaké prečistovacie.

Keď tá dedina bude už vaša tak robte v tej dedine len obranné jednotky alebo útočné to je už na vás.

Obranná dedina:
:kopijnik:7000 kopitníkov
:meciar:7000 šermiarov
:lukostrelec:7000 lukostrelcov

:kopijnik:5000 kopitníkov
:meciar:5000 šermiarov
:lukostrelec:10000 lukostrelcov

:kopijnik:5000 kopitníkov
:meciar:5000 šermiarov
:lukostrelec:5000 lukostrelcov
:tjazda:1000 tažkej jazdy

Tieto dva tipy obrany sú náročné stavajú sa dosť dlho min: (24 dni pri maxmimalnej výstavbe kasárny: stupeň 25)

Útočná dedina:
:sekernik:7000 sekerníkov
:ljazd:2500 ľahkej jazdy
:konluk:400 luk. na koni
:baran:400 baranidiel

:sekernik:10000 sekerníkov
:ljazd:2000 ľahkej jazdy
:baran:500 baranidiel

Keď ma obranca v dedine veľké mnoztvo :lukostrelec:lukostrelcov :
:kopijnik:5500 kopitníkov
:meciar:5500 šermiarov
:lukostrelec:10000 lukostrelcov

Je dobrý tento útok:
:ljazd:1000 ľahkej jazdy
:konluk:3200 luk. na koni
:baran:213 baranidiel

Útok na zapodporovanú dedinu:
Keď má v obrane 75000 obranných jednotiek.
:sekernik: 5000 sekier
:ljazd: 1800 ľahkej jazdy
:konluk: 300 luk.na koni
:baran: 1500 baranidiel

Túto zostavu použivám preto lebo pri 1 útoku zníži opevnenie o 3 stupňe dole, 7 takých útokov a superová obrana bude oslabená a padne veľmi rýchlo.
A možete použit paladina a vyzbrojiť ho predmetom "Karolov cep" tým znižite opevnenie o dvojnásobok.
paladin_ram.jpg

Paladin vyzbrojený s "Karolov cep"

Špehovacia dedina:
10000 špehov

Dedina s katapultami:
2600 katapultov
1 Paladin(vyzbrojený Aletheianine výstražne ohne)
Je to veľmi dobrá obrana
1 Katapult má všeobecnú obranu: 100.
S predmetom má všeobecnú obranu 1000.
Nepriateľovi zničíte cely útok s malinkými stratami.

paladin_catapult.jpg

Paladin vyzbrojený s "Aletheianine výstražne ohne"

:tjazda:Dedina stavaná s ťažkej jazdy:
3400 ťažkej jazdy
Tato jednotka se môže zdať ako jedna z najlepších, ale nie je to tak. Na útočení je príliš drahá, rovnako tak i na obranu. Naviac vám zaberie veľa jednotiek so sedliackeho dvora. Jej poslanie je rýchlo podporiť kamarátovu dedinu, keďže je veľmi rýchla a jej obranné hodnoty sú vysoké. Hodí sa taktiež ako doprovod šľachtica.

Falošný útok:
100 šermiarov
10 baranidiel
Falošný útok sa využíva na oklamanie súpera aby si presunul obranne jednotky do dediny kde útočíte a jeho ostatne dediny zostanú oslabenie proti ostrým útokom.

Dodatok

Vybudujte opevnenie na stupeň 20 čo najskôr. Opevnenie násobí silu vašej armády. Pri opevnení na stupni 20 je sila vašej armády 207% obrany, ktorú armáda ma pri opevnení na stupni 0.

Nikdy nestavajte v dedine obranne a aj útočné jednotky.

veska.jpg
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5401

Hosť
Kdybych měl hrát podle toho, tak nikdy nebudu v top1000
 

DeletedUser

Hosť
Ta ľahká jazda bola na farmenie ale už som ju vymazal

Ale aj tak to máš slabé veď tipy obrany tam máš vlastne len jednu a tá druhá je vlastne to isté len na prvom máš vystavané ,že to berie v sed. dvore 21 tis. a v druhom na 20,4 tis. ,ale pomer vojakov je tam ten istý
 

DeletedUser

Hosť
Keď ma obranca v dedine veľké mnoztvo :lukostrelec:lukostrelcov :
:kopijnik:5500 kopitníkov
:meciar:5500 šermiarov
:lukostrelec:10000 lukostrelcov

Je dobrý tento útok:
:sekernik:5000 sekerníkov
:ljazd:500 ľahkej jazdy
:konluk:2500 luk. na koni
:baran:250 baranidiel

tuna by som dal skôr :
1100 LK
3200 LnK
213 baranov
= straty 78 % oproti tvojim 69 % ;)
 

DeletedUser

Hosť
Pôvodný príspevok od Peto173
Útok na zapodporovanú dedinu:
Keď má v obrane 75000 obranných jednotiek.
5000 sekier
1800 ľahkej jazdy
300 luk.na koni
1500 baranidiel
Obávam sa že sa to nevmestí do sedliackeho dvora ;)
 

DeletedUser

Hosť
...

Riešite zbytočne somariny najlepšie robiť v obranných 6600kopi,6600šerm,7200luko. to je odporučaný počet jednotiek alebo 2000katov a palach s ohňami a čo sa týka útoku 6000sekier,2200LJ,600Lnk,400bar.,20kat.

Taketo zloženie používa väčšina hráčov čo sú v nejakej tej topke.
 

DeletedUser

Hosť
Nechápem načo sa polemizuje o najlepšej obrane :)
LnK je dobré, keď je veľa lukov v obrane, zase keď tam je málo lukov, tak zase LK. Najlepšia obrana ani najlepší útok neexistuje. Všetko je dobré, proti niečomu, ale zase slabé proti niečomu inému. A na rozbitie betónu 1500 baranov a paladin s cepom. Potom sa tam už len tá obrana pomelie ako nič :)
 

DeletedUser

Hosť
Nechápem načo sa polemizuje o najlepšej obrane :)
LnK je dobré, keď je veľa lukov v obrane, zase keď tam je málo lukov, tak zase LK. Najlepšia obrana ani najlepší útok neexistuje. Všetko je dobré, proti niečomu, ale zase slabé proti niečomu inému. A na rozbitie betónu 1500 baranov a paladin s cepom. Potom sa tam už len tá obrana pomelie ako nič :)

wtfko, krasne receno. Uplny souhlas :)
 

DeletedUser6719

Hosť
:)) ja nehrám podla žiadnych rád,ale podla seba a podla toho aké mám skúsenosti s tým či oným zložením útoky alebo obrany :D
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore