Žarnovica

  • Zakladateľ témy DeletedUser18114
  • Vytvorené

DeletedUser18114

Hosť
Žil raz jeden bojovník,volaliho Palatín bol veľmi odvážny rozumný a veľmi prefíkaný.keď už mal dosť rokov ,jedneho dňa sa rozhodol že oddýjde z domu.Tak sa aj stalo.Putoval mnohými krajami až sa dostal do dediny barbarov.Ľudia tam boli veľmý chudobný a smutný.Palatín prišiel do hostinca kde stratol nádherné dieuča menom Flávia.Palatín sa predstavil a opýtal Flaví ako sa v tom to kraji žije. A tá so slzami v očiach odpovedá:nie tak zle aby nemohlo byť horšie,ži je tu staroslovanská bohyňa Morena je veľmi zlá ,okráda nás o suroviny a ostávajú nám zbytky v skríši a živý sa strachom iných,ak by si ná odnej oslobodil tak by som si ťa zobrala za muža odpovedala Flávia.Palatín rozmýšľal celý deň až povedal Fláví áno.Palatín šiel do Jaskyne za Morenou a povedal :Morena Morena buď oddýjdeš sama alebo ťa budem musieť zničiť.Morena sa hlbokým hlasom zasmiala a hovori:za tvoju odvahu ti dám na výber buď oddýjdeš alebo ťa zabijem .Palatín povie alebo na opak.Palatín bol veľmi smedný tak sa napil vody.Vtom Morena spadla na zem. A hovorí :ako vieš o mojom tajomstve že sa bojím vody a on odpovedal neviem bol som smedný.tak Morenu oblial vodou až bola taká slabá že sa jej vôbec nebál a chytil ju a vyhodil do rieky so slovami :Mala si šancu oddýjsť neodyšlasi ale ja viem že sa vrátiš tak ako toto počasie preto rok čo rok v tom správnom čase skončíš tam kde patríš.A morena s posledných síl povedala áno ale pokiaľ tu bude moj čas tak tu budem.Palatín sa vrátil do jaskyni kde našiel kopu zlatých mincí a prémiových bidv.Zobral si Fláviu za ženu stal sa králom všetkých barbarov a dobyl svet a žil šťastne až do smrti :)...
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore