Diskusia Útok na hrad

DeletedUser

Hosť
Trochu nefer ze niektory uz maju za sebou prve obliehanie a mi mame najviac 3000 bodov. Fakt by ma zaujimalo ako vyberate ludi ktory su spolu.
 

DeletedUser

Hosť
Tie úspechy... je to horšie ako chytať šľachtu:D a odmena za zničenie hradu sa mi zdá malá.
 

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Odmena za každý ďalší hrad je vyššia a vyššia. Takže čím viac hradov zničíte, tým z nich budete mať viac medailí :)

Čo sa týka skupín, predpokladám, že hráči do nich boli vybrali náhodne. Ak v tom niekto objaví nejaký systém, rád sa nechám poučiť.
 

DeletedUser17376

Hosť
Investícia žoldnierov do "Námorná podpora" je nedomyslená. Jedná sa o investíciu s najdlhšou čakačkou a jej efekt je pritom nižší a teda demotivuje k odkliku. Jej prínosom po naplnení je po 2500 bodov do ostatných investovateľných cieľov, čo v koncovke predstavuje 15000 bodov, ak sa Námorná podpora naplní (5000 bodov sa po bode nazbiera v Útoku, 5000 bodov sa po bode nazbiera v Obliehaní a po 2500 im príde bonus). Investícia do iných investičných cieľov pri každom žoldnierovi prináša hneď 4 body, čo pri 5000 investovaných žoldnieroch do Námornej podpory predstavuje efekt 20000 bodov (4*5000). Chýba teda motivácia, prečo vôbec žoldnierov "šetriť" na použitie práve do Námornej podpory. Ak by zmienený investičný cieľ ešte inak prispieval k oslabovaniu hradov (čo je kvázi najlukratívnejší cieľ hernej udalosti), nemusel by byť márnym. Avšak ako z uvedenej mini analýzy vyplýva, jeho súčasné nastavenie fandí pre ignoráciu ako investičného cieľa.
 

DeletedUser17376

Hosť
Mám zároveň aj dotaz k "Obliehanie":

Z jeho krátkeho popisu vyplýva, že po naplnení do úrovne 5000 bodov (1250 "klikov" per 4 body na klik) poškodzuje hrad o 1 HP plus "nabije" Útok o +3. Keďže investovateľnosť do toho investičného cieľa je 3x vyššia, ako investácia do "Útok", na teoretickej úrovni je možné v totožnom čase dospieť až k 3x dosiahnutie "Obliehanie" per 1x dosiahnutie "Útok". V takomto prípade pri postupnosti 3x Obliehanie, až následne 1x Útok, predpokladám, že hrad utrpí -3 HP a zároveň útok sa nabije o +9 (+3*3), vo výslednici 1 Útok a 3 Obliehania poškodia hrad v rozpätí 13-17 (3 HP obliehanie, 9 HP nabitie útoku z obliehania, 1-5 HP útok). Jedná sa o investíciu summa summarum 4000 investovaných žoldnierov na skupinu do 200 členov.

Je tento predpoklad správny ?
 
Naposledy upravené moderátorom:

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Áno, bonus za obliehanie sa zvyšuje, takže ak sa naplní táto oblasť trikrát, aj samotný útok bude 3*3-krát efektívnejší.
 

DeletedUser17376

Hosť
Mám dotaz k "prelievaniu" účinkov útoku na hrad/hrady:

Ak je bodová hodnota napr. na "Obliehanie" na úrovni 4999, ďalší investovaný žoldnier svoje 4 body rozdeľuje takto = 1x Obliehanie so 4999 bodmi a uzaviera sa + 3x Obliehanie nové. Pri situácii, kedy má hrad 4 HP, naplní sa obliehanie, ktoré hodnotu zníži o 1 a zároveň vytvorilo bonus k útoku +3, naplní sa Útok, ktorého minimálna hodnota je 4 (3 z obliehania a z rozpätia pôsobnosti 1-5 padlo práve minimum), je voči hradu s aktuálnou HP 3 (po Obliehaní) hodnota útoku minimálne o +1 navyše k potrebnému útoku.

Predmetom môjho dotazu je, či sa "navyše" hodnota útoku môže preliať do nového hradu (ako je tomu pri Obliehaní, Útoku či Námornej podpore) alebo sa stráca ako nepoužiteľný nadbytok.

Dík
 

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Účinok z obliehania sa po nastavení nového hradu ruší.
Ak má hrad 3 HP a vy mu zoberiete 4, nový hrad začne aj tak s 25 HP.
Dúfam, že som odpovedal na všetky otázky :)
 

DeletedUser17098

Hosť
Môžete nejak bližšie popísať ako funguje vylepšenie "Výbušné pasce". Kúpil som si to za medaily a aktivoval, ale po útoku sa nejako nič nedeje.
 

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Ak bude útok neúspešný (a všetko obranné vojsko v tvojej dedine padne), predmet sa aktivuje a zničí istú časť nepriateľského vojska, ktoré prežilo. Bohužiaľ netuším, aké číslo to je - no a výmenou za to bude v danej dedine znížené opevnenie.
 

DeletedUser17098

Hosť
Presne to sa aj stalo. Utocnik mi pri utoku vsetko znicil, ale nezda sa ze by to jemu nejak ublizilo. Mozno to je tym ze znicili opevnenie na nulu, takze uz nebolo dalej co nicit. Kazdopadne by som ocenil, keby tvorcovia hry boli o nieco viac detailnejsi pri takychto popisoch funkcii. Popisy su spravidla velmi vagne a nikto nevie poriadne ako to funguje. Asi ani samotni tvorcovia.
 
Naposledy upravené moderátorom:

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Áno, to bude veľmi pravdepodobné. Ak opevnenie nemá kam klesnúť, tak nemôže ani nič zničiť, bohužiaľ.
 

DeletedUser6548

Hosť
Ahojte.

Mohol by som vedieť, aké sú podmienky pre získanie úspechov:

Útok na hrad: Do čela útoku!

Útok na hrad: Prevezmi vedenie!

Útok na hrad: Priprav cestu!

Myslel som že podmienkou je byť 1. v poradí v čase aktivácie útoku, námornej podpory či obliehania - no zrejme to tak nie je.
 

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Ako je napísané v popise toho úspechu, treba zahájiť akciu poslaním dostatočného počtu žoldnierov.
Napr. je 4999/5000 v námornej podpore a ak niekto pošle chýbajúceho žoldniera (čím zaháji tú akciu), získa úspech.
 

DeletedUser17376

Hosť
V súvislosti s charakterom použiteľnosti investovaných medailí, kedy predmet nákupu je možné uskladniť v inventári, ktorý slúži pre účet ako-taký a nie je viazaný na konkrétny hráčsky svet, ma napadá, ako je na škodu veci, že medaily sa taktiež nezbierajú na účet (spôsobom obdobným pre manipuláciu s prémiovými bodmi). Náročnosť búrania hradov a tak odvodzovaná nízka hodnota naškrblených odmien, nevytvára dostatočný priestor pre ich zámenu za efektívne použiteľné prínosy.
 

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Inventár je viazaný na hráčsky svet, rovnako ako medaily a podobne. Na účet sú viazané prémiové body.

Čo ostatní, páči sa vám táto udalosť? Čo na ňu vravíte? :)
 

DeletedUser17781

Hosť
výbušné pasce

tiež mám otázku na výbušné pasce:
"Výbušné pasce: Po prehranej bitke bude v dedine poškodené opevnenie, čím budú porazené ďalšie útočiace jednotky."
jednotky ďalších útokov, alebo sa to myslí tak, že o to viac jednotiek daného útoku bude porazených?

akcia trvá 48 hodín, musím dostavať opevnenie, aby to fungovalo na ďalšie útoky?

vyskúšala som to a nejaký veľký efekt to na útočiacom vojsku nezanechalo. a ak to nefunguje pri obrane pred baranidlami, nechápem aký to má význam.
 

MatthewFOX

Administrátor
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
232
Poškodí to zvyšok žijúcej armády.
Poškodenie sa odvíja od postaveného stupňa opevnenia.
 
Hore