SÚŤAŽ Zadanie a súťažné príspevky

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

MatthewFOX

Komunitný manažér
Člen tímu
Administrátor
Reakčné skóre
235
CEZ PREKÁŽKY KU HVIEZDAM!
PER ASPERA AD ASTRA!


Tentokrát sme pre vás pripravili matematickú súťaž, ste pripravení? Nižšie sa nachádza 12 hviezd, z ktorých každá obsahuje jedno zadanie. Vašou úlohou bude zistiť poradie hviezd (je indikované rímskou číslicou) a podľa neho sa pustiť do výpočtov. Keď sa vám podarí dopracovať k finálnej odpovedi, napíšte ju pod toto zadanie ako komentár!

Každý uvidí iba svoj vlastný príspevok, až do konca súťaže.
(My z DK Tímu uvidíme samozrejme všetky!)


Všetky čísla, ku ktorým sa postupne dopracujete, budú CELÉ KLADNÉ ČÍSLA. Veľa šťastia!
Ppspb.png
Ppspb.png
Ppspb.png
Vyberieme 5 ľudí, ktorí vyhrajú 300 PB!
Ppspb.png
Ppspb.png
Ppspb.png


Picture33.png
Pravidlá súťaže:
  1. Každý hráč sa môže zúčastniť iba s jednou odpoveďou.
  2. Víťazov vyberieme pomocou generátoru náhodných čísel.
  3. Členovia DK Tímu sa nemôžu súťaže zúčastniť.
  4. Súťaž končí 15. 2. 2019 o 20:00. Neskoršie príspevky budú neplatné.
  5. Keď nikto neuhádne správnu odpoveď, vyberieme 5 najtesnejších odpovedí.

Diskutovať o súťaži môžete v tejto téme: https://forum.divoke-kmene.sk/index.php?threads/diskusia-k-súťaži.11065/
 

DeletedUser2183

Hosť
CEZ PREKÁŽKY KU HVIEZDAM!
PER ASPERA AD ASTRA!


Tentokrát sme pre vás pripravili matematickú súťaž, ste pripravení? Nižšie sa nachádza 12 hviezd, z ktorých každá obsahuje jedno zadanie. Vašou úlohou bude zistiť poradie hviezd (je indikované rímskou číslicou) a podľa neho sa pustiť do výpočtov. Keď sa vám podarí dopracovať k finálnej odpovedi, napíšte ju pod toto zadanie ako komentár!

Každý uvidí iba svoj vlastný príspevok, až do konca súťaže.
(My z DK Tímu uvidíme samozrejme všetky!)


Všetky čísla, ku ktorým sa postupne dopracujete, budú CELÉ KLADNÉ ČÍSLA. Veľa šťastia!
Ppspb.png
Ppspb.png
Ppspb.png
Vyberieme 5 ľudí, ktorí vyhrajú 300 PB!
Ppspb.png
Ppspb.png
Ppspb.png


Picture33.png
Pravidlá súťaže:
  1. Každý hráč sa môže zúčastniť iba s jednou odpoveďou.
  2. Víťazov vyberieme pomocou generátoru náhodných čísel.
  3. Členovia DK Tímu sa nemôžu súťaže zúčastniť.
  4. Súťaž končí 15. 2. 2019 o 20:00. Neskoršie príspevky budú neplatné.
  5. Keď nikto neuhádne správnu odpoveď, vyberieme 5 najtesnejších odpovedí.

Diskutovať o súťaži môžete v tejto téme: https://forum.divoke-kmene.sk/index.php?threads/diskusia-k-súťaži.11065/
17
 

DeletedUser18905

Hosť
Povedzme, že z toho neskutočného množstva SPRÁVNYCH ODPOVEDÍ na jednotlivé podotázky a teda z toho neskutočného množstva správnych odpovedí, ktoré nám tu mohli vzniknúť, ste asi mysleli že správna hodnota by mala byť
19 a to len vďaka tomu, že som v diskusii prečítal, že to má byť celé číslo... a to som stále nerátal so všetkými možnosťami, ktoré jednotlivé otázky zahrňali...


I. - spustenie sveta 50 (rok) = 13.3.2018
II. - odčítať rok vzniku DK-SK = vznik innogames je v roku 2007.
no čo presne sa ráta ako vznik slovenských dk? vznikom stránky divoke-kmene.sk? spustením prvého sveta?
no prvý svet bol spustený v roku 2008 ak sa nemýlim. niekedy v polovici roka. čo mi potvrdzuje aj toto https://web.archive.org/web/20081001000000*/divoke-kmene.sk
čo mi dáva 2018 - 2008 = 10
III. - výsledok umocnite na druhú to znamená čo? to je 10^2 ? ak hej tak to je 100
IV. - vydeľte počtom aktuálnych členov DK týmu = tým sa myslí akože koľko je členov podpory pre slovenské DK ? či počet vývojárov stále
aktívnych... čo sa vlastne snažil básnik touto otázkou akože spýtať? zahrajme sa teda na to, že vieme čítať myšlienky a vyberme si jednu z nekonečného množstva možností, ktoré táto maximálne nejasná otázka ponúka....
no niečo si musíme vybrať, tak dajme tomu, že moje telepatické schopnosti mi hovoria aby som vybral teda toto : https://www.divoke-kmene.sk/page/team tak teraz je otázne, že vlastne považujete za členov týmu..... za členov týmu považujete aj vedúceho týmu, alebo za členov týmu považujete len tých,. čo sú v tabuľke s názvom "členovia týmu" ..... takže zase raz využi svoje telepatické schopnosti....
100/5=20
V. - vynásobiť počtom písmen v slove "kmeň" = 20*4=80
VI. - Prirátaj body, ktoré majú kasárne na stupni 20 = no a máme tu znova otázku kde je vyslovene nutné používať telepatiu a schopnosti
čítania myšlienok..... básnik sa chcel spýtať na to, koľko bodov mi dá vystavanie kasární zo stupňa 19 na stupeň 20? či sa básnik chcel spýtať na celkový počet bodov ktoré mi dávajú kasárne dokopy za prvých 20 stupňov?
no telepatické schopnosti nemáme, takže buď básnik chcel vybrať hodnotu 85 alebo 511
teda máme buď 80+85= 165 alebo máme 80+511= 591
VII. - Teraz spočítaj všetky číslice = tým sa myslí zrátať číslo 185 ako 1+8+5 ? tento princíp využiť pri akejkoľvek hodnote sme sa už dostali pri
našich rôznych schopnostiach telepatie?
čiže máme buď 12 alebo 15
VIII. - odčítajte počtom úrovní, ktoré môže mať každá vlajka = ehm... no ok.... ráta sa aj úroveň nula? lebo aj to je úroveň ktorú reálne môžem
mať napríklad keď začínam....
takže 9 alebo 10 ..... zrejme ste ale asi chceli len 9 domýšľam si, aj keď z predmetu čítania myšlienok v škole som skoro prepadol.....
teda 12-9= 3 alebo 15-9= 6
IX. - vynásobte počtom obliehacích strojov= počtom obliehacích strojov kde ako??? v ktorej dedine? u ktorého hráča? či počtom celkovo
naverbovaných obliehacích strojov na slovenských DK???
či vy ste mysleli počtom druhov obliehacích strojov?
3*2 = 6 alebo 6*2= 12
X. - vynásobte množstvom schopností paladina = to ako myslíte, počtom ROZDIELNYCH schopností paladina vo všeobecnosti (teda: 4ry modré
+ 4ry zelené + 4ry červené ), či schopností paladina podľa jeho maximálnej úrovne ?
takže si vyberme *12 alebo *30 ...... no fasa.... zase hádaj na čo to ja myslím....
6*12 = 72 alebo 6*30=180..... alebo 12*12= 144 alebo 12*30= 360
XI. - výsledok odmocnite = no už máme asi 100 rôznych výsledkov momentálne, podľa čoho čo sa vlastne myslelo pri ktorej to otázke.....
√72 = 8,48528 ....alebo.... √180= 13,4164 ....alebo.... √144= 12 ....alebo.... √360= 18,973666
XII. - prirátať počet paragrafov v globálnych pravidlách dk/tw = https://www.divoke-kmene.sk/page/rules
8,48528+ 7 = 15,48528 .... alebo..... 13,4164 + 7 = 20,4164 ..... alebo..... 12+7 = 19 ....... alebo...... 18,973666 + 7 = 25,973666 .........alebo ďalších 400 rôznych možných výsledkov, podľa toho kto si čo vybral v ktorej otázke za to, čo básnik myslel.....
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser18914

Hosť
Moja odpoveď je 20.. a po skončení súťaže by som rád videl postup pretože mi to nevychádzalo nijako
 

HomerJ

Registrovaný
Člen fóra
Reakčné skóre
0
Výsledok je podla mojich výpočtov 19.
Pekná súťaž, celkom som sa zabavil :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore